Perşembe , 28 Mayıs 2015
Anasayfa » Kültür ve Sanat » Özgür müzikler ve Yael Naim
Özgür müzikler ve Yael Naim

Özgür müzikler ve Yael Naim

İlk albümüyle, Fransa müzik listelerinde aylar boyunca zirvede kalmayı başaran ödüllü müzisyen Yael Naim, son albümü Coward’dan parçalar seslendireceği konseriyle, 25 Nisan’da Cemal Reşit Rey’de olacak.

 

2007 yılında şarkısı New Soul Fransa’da tam altı ay boyunca en çok satanlar listesinde kaldıktan sonra şarkı bir reklam filmi ile meşhur olup Amerika’da da ilk 10’a girince otantik bir şarkıcı şarkı yazarı olarak tüm dünyada şöhret kazanan Yael Naim İstanbul’a geliyor. Tunus göçmeni Paris’li güzel yıldız Yael 25 Nisan’da Cemal Reşit Rey Sahnesi’nde olacak. Tarzıyla caz ve folk müziklerini bir araya getirdiği halde müzikleriyle özgür olduğunu ifade eden Yael Naim son Coward isimli son EP çalışmasını caz müzisyenleri ile şenlendiriyor. Son kayıtlarında Bach gibi klasik müzik efsanelerinin etkileri hissedildiği gibi ünlü bir caz piyanisti olarak Brad Meldheau de şarkılara ayrı bir renk katıyor.

 

YILIN EN İYİ ALBÜMÜ ÖDÜLÜNÜ KUCAKLAMIŞTI

 

Piyano çalan, son derece yumuşak şarkı söyleyen Yael Naim’in tarzı son çalışmasının remix düzenlemeleriyle elektronik müziklere kadar uzanıyor. 2007 yılında henüz ilk albümü ile şöhretlenen Yael, 2008 yılında Fransa’da Victoires de la Musique Ödülleri’nde “Yılın En İyi Albümü” ödülünü de almıştı. 2011 yılında Victoires de la Musique Ödülleri’nde “Yılın Kadın Şarkıcısı” ödülünü de kapan Yael, müzik endüstrisinin en ünlü pop yıldızlarından Britney Spears’in Cathy Dennis imzalı Grammy Ödüllü şarkısı Toxic için harika bir piyano versiyonu da kaydetmişti. 11 yaşından beri şarkılar yazan ve kendi hikayelerinden ve duygularından yola çıkmayı seven Yael Naim, Britney Spears dinlemediği halde Toxic şarkısına bayıldığını ve orijinalinden uzaklaştırarak kendi tarzında kaydetmekten çok keyif aldığını da belirtiyor. Paris’te küçük bir apartman dairesinde başladığı kayıtlarını ve şarkılarını tüm dünyaya ulaştıran Yael, 25 Nisan gecesi şarkılarını İstanbul’da söylüyor olacak.

 

TARAF