Çarşamba , 13 Mayıs 2015
Anasayfa » Magazin » Zeki Alasya: “Hayatımız o statta geçerdi”
Zeki Alasya: “Hayatımız o statta geçerdi”

Zeki Alasya: “Hayatımız o statta geçerdi”

Zeki Alasya hasta Fenerbahçeli’ydi…

 

Hayatını kaybeden Zeki Alasya, 2012 Kasım ayında Fenerbahçe dergisine verdiği röportajda nasıl bir hasta Fenerbahçeli olduğunu anlatmıştı.

 

Zeki Alasya tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Zeki Alasya’nın ölümü tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Alasya, karaciğer hastalığı sebebiyle 22 Nisan’dan beri Koç Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi görüyordu2012 Kasım ayında Fenerbahçe dergisine verdiği röportajda özetle şunları söylemişti:
zeki-alasya-ve-metin-akpınar-15

 

‘ZEKİ’YLE YENİ BİR ŞEYLER YAPSAK 3. GÜN YASAKLANIRIZ’

 

”Bazen diyorlar; “Zeki ile Metin tekrar bir araya gelseler bir şeyler yapsalar” bir şeyler yapmaya kalksak ne olacağını üzülerek söyleyeyim; oynamaya başladığımızın 3.günü yasaklanırız, başımıza gelmedik bela kalmaz. Bugün bu şartlarda; ülke yöneticilerinin tiyatroya, sinemaya, özgür iradeye böyle bir tavırla yaklaştığı bir ortamda, ülke gerçeklerini ne kadar eleştirebilir ve nasıl ortaya koyabilirsiniz? Maalesef mümkün değil.

 

fft104mm3651457

 

‘HASTA BİR FENERBAHÇELİ OLDUM’

 

Bizim hayatımız Fenerbahçe Stadı’nda geçerdi. Belli bir yaşa kadar Fenerbahçe’nin hiçbir maçını kaçırmadım. Zamanla Fenerbahçe aşkı, renk aşkı, oyunculara aşk yerini başka hiçbir aşka bırakmayacak şekilde insanı zapt ediyor sanırım fanatizm dedikleri şey de bu. Kendim gözüm kapalı fanatik olmama rağmen ve başarısızlıklarımızda da objektif düşünebilmeme rağmen tabir-i caizse “hasta bir Fenerbahçeli” oldum.

 

 

FENERBAHÇE’DEN TAZİYE MESAJI

 

Fenerbahçe Spor Kulübü, usta oyuncu Zeki Alasya’nın vefatı üzerine başsağlığı mesajı yayınladı.
Fenerbahçe Spor Kulübü’nün taziye mesajı şu şekilde:

 

“Türk Sineması ve Tiyatrosu’nun unutulmaz ismi, ünlü oyuncu ve yönetmen, aynı zamanda Fenerbahçe taraftarı olan Zeki Alasya’nın bu sabah aramızdan ayrıldığı haberini derin bir üzüntüyle öğrendik. Oyunculuğu ve eserleriyle Türk Sineması ve Tiyatrosu’nda hiçbir zaman unutulmayacak olan usta oyuncu ve yönetmen, merhum Zeki Alasya’ya Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere, yakınları ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.”

 

İLGİLİ HABER

 

Metin Akpınar:’Bir yarımı kaybettim. İlk kez ayrıldık..Birileri kına yaksın’

 

Flaş..Flaş…Türkiye yasta….Zeki Alasya öldü.. Zeki Alasya kimdir

 

Etiketler: