Pazar , 24 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Flaş..Flaş… AKP binasına silahlı baskın…. Camdan ‘Paralel devlet’ konuşması !
Flaş..Flaş… AKP binasına silahlı baskın…. Camdan ‘Paralel devlet’ konuşması !

Flaş..Flaş… AKP binasına silahlı baskın…. Camdan ‘Paralel devlet’ konuşması !

AKP Kartal İlçe binasına silahlı  bir  kişinin girdiği bildirildi. Polis binanın önünden geçen yolu kapattı.

Kartal, Üsküdar Caddesi’nde AKP İlçe teşkilatı binasına giren  iddiaya göre silahlı bir  kişi binadakileri dışarı çıkardı.  Bu kişi 7 katlı binanın en üst katındaki iki pencere camını kırdı.Cama üzerinde kılıç motifi olan  bayrak asıldı..

Olay yerine sevk edilen çok sayıda polis çevre güvenliği aldı. Olay yerinde bir ambulans da hazır bekletiliyor. Eylemcilerden biri zaman zaman cama çıkarak kalabalığa doğru konuşma yapıyor.Bu kişi ‘Paralel devlet olduğunu bilmiyor muydun..Paralel devlet sensin’ diye bağırdı.

ÖZEL HAREKAT BİNAYA GİRDİ

Bölgeye sevk edilen özel harekat timleri binaya girdi. Şahıs kısa süre sonra gözaltına alındı.

KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Umutcan Tosuncu adlı kişinin eylem sırasında zaman zaman ateş ettiği silahın kurusıkı olduğu anlaşıldı. Eylemi gerçekleştirme amacı anlaşılamayan Tosuncu içeri girdiğinde binada olan görgü tanığı olayın ayrıntılarını anlattı. 7 katlı binanın en üst katında gerçekleşen olay esnasında ilçe binasında bulunan AKP  Kartal İlçe Başkan Yardımcısı Beyler Çakır saldırganın bir anda içeri girdiğini belirterek, “Elinde silah vardı. Silahla bir arkadaşımızın ayağına doğru ateş etti ama herhalde kurusıkıydı silah. İki tane silahı ve bomba olduğunu söyledi. İlçe binasını boşaltmamızı istedi, arkadaşları aldık dışarı çıktık. Herhangi bir şey söylemedi. Sadece ‘Boşaltın’ dedi. Biz de boşalttık ve tek başına içerde kaldı. kapının arkasına sandalyeleri falan koydu. Toplantı odasına girip camları kırarak oraya bir bayrak astı. Neden yaptığına dair herhangi bir şey söylemedi” dedi.

DHA

 

(DHA)

Bu video Adobe Flash Player’ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.


Etiketler: