Cuma , 22 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Akdoğan: ‘Nevruz’da çatışma, şiddet ve silahı demokrasi ateşinde yakacağız’
Akdoğan: ‘Nevruz’da çatışma, şiddet ve silahı demokrasi ateşinde yakacağız’

Akdoğan: ‘Nevruz’da çatışma, şiddet ve silahı demokrasi ateşinde yakacağız’

HDP’nin İmralı heyeti ile görüşmeler yürüten Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Nevruz ve çözüm süreciyle ilgili açıklamalar yaptı. Akdoğan, “Çözüm sürecinde milletten kaçırılan hiç bir şey yoktur ve olmayacaktır” dedi.

Akdoğan şunları söyledi:

Nevruz, bu süreçte önemli bir kilometre taşı olacaktır diye düşünüyorum. Nevruz’da, inşallah tüm çatışmayı, şiddeti, silahı demokrasi ateşinde yakacağız ve hep birlikte demokrasi ateşinin üzerinden atlayacağız.

Silahın olduğu yerde demokrasi olmaz. Nevruz bu süreçte önemli bir kilometre taşı olacaktır. 44 bin kişi hayatını kaybetti, herkese görev düşüyor. Her türlü sorunun konuşulma, çözülme zemini siyasettir. Çözüm sürecinde milletten kaçırılan hiç bir şey yoktur ve olmayacaktır. Herkes müsterih olsun.

Hiçbir konuyu tartışmaktan, konuşmaktan çekinmemek zorundayız.

Ak Parti olarak her zaman söylüyoruz, millet kazanacaksa biz kaybetmeye razıyız. Geçmişte yaşanan sorunlar toplumsal bütünlüğümüzü kardeşliğimizi sarsamamıştır. İyi niyetle çözüm sürecini ilerletiyoruz. Bu sürecin sahibi AK Parti iktidarıdır, diğer partilerin değil.  Süreçte AK Parti’nin ne kadar güçlü olduğudur önemli olan. El birliğiyle ile demokrasiyi büyütüp sorunları küçülteceğiz. Kardeşliğimiz daim olsun.

hurriyet.com.tr

Etiketler: