Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » AKP o ilde çöküyor.. Bir büyük aşiret daha HDP safında!
AKP o ilde çöküyor.. Bir büyük aşiret daha HDP safında!

AKP o ilde çöküyor.. Bir büyük aşiret daha HDP safında!

Batman’da 2 bine yakın seçmeni olduğunu belirtilen Baravî Aşireti, düzenlenen program ile Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) katıldı.

Önceki dönemlerde çeşitli partilerin safında yer alan aşiret, 7 Haziran’da yapılacak olan seçimde HDP’yi destekleme kararı aldı. Aşiretin önde gelenleri Mahmut ve Halil Başaran ile İkna Komisyonu ekibi öncülüğünde gerçekleştirilen görüşmelerin ardından aşiret üyeleri kitlesel bir şekilde HDP’ye katıldı.

HDP İl Örgütü önünde bir araya gelen aşiret üyeleri, kol kola girerek HDP’nin seçim lokaline doğru yürüyüşe geçti. Sloganlar eşliğinde lokale doğru ilerleyen aşiret üyeleri, çevredeki vatandaşlar tarafından da alkışlarla karşılandı.

Bu arada Bakan Mehdi Eker’in akrabalarının yanı sıra Doğu ve Güneydoğu bölgesinde daha önceleri AKP veya diğer partilere oy veren aşiretler HDP’ye katılmıştı.

CİHAN

BATMAN İLE İLGİLİ HABER
Batman’da o aşiret de HDP’yi destekleyeceğini açıkladı

Batman'da 2 bine yakin secmeni oldugunu belirtilen Baravi Asireti, duzenlenen program ile HDP'ye katildi. Onceki donemlerde cesitli partilerin safinda yer alan asiret, 7 Haziran'da yapilacak olan secimde HDP'yi destekleme karari aldi.

Batman’da 2 bine yakin secmeni oldugunu belirtilen Baravi Asireti, duzenlenen program ile HDP’ye katildi. Onceki donemlerde cesitli partilerin safinda yer alan asiret, 7 Haziran’da yapilacak olan secimde HDP’yi destekleme karari aldi.

 

Etiketler: