Çarşamba , 27 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » AKP böyle şok görmedi…Bakan Eker’in akrabaları bile HDP’ye geçti !
AKP böyle şok görmedi…Bakan Eker’in akrabaları bile HDP’ye geçti !

AKP böyle şok görmedi…Bakan Eker’in akrabaları bile HDP’ye geçti !

7 Haziran seçimlerine çok kısa süre kala partilerde çok çarpıcı gelişmeler yaşıyor. Seçimin belki de en kritik partisi konumunda olan HDP Batman’da AKP’ye adeta şok yaşattı. Dicle Haber Ajansı’nda (DİHA) yer alan habere göre aynı zamanda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in akrabaları olan Alpahanlar ailesinden 300 kişilik grup HDP’ye geçti.

 

HDP Milletvekili adayı Saadet Becerikli ise HDP PM üyesi Osman Ergin, Batman eski Belediye Başkanı Necdet Atalay, ikna komisyonu üyeleri ve diğer partililer de şimdiye kadar AKP içerisinde aktif çalışma yürüten Alpahanlar (Maladîna) ailesinden 300 kişilik bir grup ile HDP çatısı altında bir araya gelmek için görüşmeler gerçekleştirdi. Aynı zamanda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in de akrabaları olan Alpahanlar aile üyeleri bu güne kadar yanlış tarafta bulunduklarını belirterek, HDP çatısı altında yer almaktan mutluluk duyacaklarını dile getirdi.

 

Yapılan görüşmelerde Alpahanlar’ın aile büyüklerinden Selahattin Alpahan, AKP hükümetinin halkı yıllarca “Barış, kardeşlik ve demokrasi” söylemleri ile kandırdığını belirterek, “AKP, en son Kobanê’de yaşanan savaşta YPG ile DAİŞ çetelerini bile bir tuttu. Kürtlere hakaretlerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Kobanê düştü düşecek’ diye meydanlarda bağırdı. Bunlardan etkilenerek biz de HDP saflarında yer almaya karar verdik. Umut ediyoruz ki halen AKP’nin yanında yer alan Kürtler de doğruyu görerek HDP’nin çatısı altında toplanır. Biz de artık vekaleten verdiğimiz oylarımızı geri alacağız” dedi.

 

Konuşmaların ardından aile üyeleri HDP’ye geçerken, daha sonra yemek verildi.

 

BEŞİRİ

 

Batman’da her geçen gün kan kaybeden AKP’den kopuş da Beşiri ilçesinden geldi. İlçenin en büyük ve kalabalık aşireti olan ve yarısı yıllardır AKP için çalışan Alika aşireti üyeleri de AKP’nin Kürt halkı üzerinde yürütmüş olduğu politikalar nedeniyle HDP’ye geçtiklerini duyurdu. Alika Aşireti kanaat önderi olan ve iki dönem AKP Beşiri İlçe Başkanlığı yapan Davut Apaydın, HDP’ye geçti.

 

İLGİLİ HABER

 

AKP’li Eker’in aşireti HDP’ye neden geçti…Aşiret açıkladı:’Erdoğan’ın o sözleri…’

Etiketler: