Cuma , 27 Şubat 2015
Anasayfa » Manşet » AKP İzmir’de büyük isyan:’Para makinesi değiliz’
AKP İzmir’de büyük isyan:’Para makinesi değiliz’

AKP İzmir’de büyük isyan:’Para makinesi değiliz’

İzmir’de AKP il yönetimi, kendilerini teşkilata tanıtmaları için milletvekili aday adaylarından 3 bin lira stant bedeli istedi. Aday adayları, “Teşkilata kendimizi parayla mı tanıtacağız”, “Aday çıktık diye para makinesi olarak görülüyoruz” diye tepki gösterince toplantı iptal edildi.

AKP İzmir İl Başkanlığı, pazar günü yapılacak temayül (eğilim) yoklaması öncesi milletvekili aday adaylarıyla oy kullanacak teşkilat üyelerini buluşturmak için organizasyon yaptı. İl yönetimi, temayüle girecek 180 aday adayını telefonla arayarak, Balçova Termal Tesisleri Kardelen Salonu’nda cumartesi günü düzenlenecek toplantıda stant kurup, broşür ve kartvizit dağıtarak kendilerini tanıtabileceklerini belirtip, bunun için de 3 bin lira stant bedeli ödemelerini istedi. Çok sayıda aday adayı 3 bin lira stant bedeline tepki göstererek, “Teşkilata kendimizi parayla mı tanıtacağız”, “Aday çıktık diye para makinesi olarak görülüyoruz”, “Ben parama değil emeğime güveniyorum” diyerek tepki gösterdi. AKP İzmir il yönetimi gelen tepkiler üzerine organizasyonu iptal etti.

TOPLANTI İPTAL OLUNCA PARA ALMADIK

AKP’nin teşkilatlardan sorumlu İzmir İl Başkan Yardımcısı Yunus Kalkan, organizasyonun partililerin iki gün üst üste İzmir’e gelmesinin zor olacağı düşüncesiyle iptal edildiğini öne sürerek, “Milletvekili aday adayları ile teşkilatın buluşması için böyle bir toplantı planladık, istedik ki aday adayları stant kurup orada partiliyle buluşsun, kendini ifade etsin. Ancak pazar günü temayül yoklaması yapılacağı için partililerimizin özellikle uzak ilçelerden iki gün üst üste kent merkezine gelmeleri zor olacağından, iptal ettik. Toplantı için aday adaylarından 3 bin lira tanıtım bedeli istedik. Bunu da partiye seçim öncesi bir katkı, bağış olacağı için yaptık. Toplantı iptal olunca para da almadık” dedi.

DHA