Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » AKP Şırnak’ta öyle bir reklam afişi astı ki….
AKP Şırnak’ta öyle bir reklam afişi astı ki….

AKP Şırnak’ta öyle bir reklam afişi astı ki….

34 sivilin savaş uçaklarından atılan bombalarla öldürüldüğü Şırnak’ta, mitinglerin yapıldığı Cumhuriyet Meydanına öyle bir reklam afişi asıldı ki görenler hayrete düştü. Roboski katliamı hala aydınlatılmamışken, AKP tarafından asılan afişte “Kendi Savaş Uçaklarımızı Yapıyoruz” reklamı ailelerin tepkisine neden oldu.

AKP’nin Şırnak Cumhuriyet Meydanı’na seçim propagandası için hazırladığı reklam afişi Roboskili ailelerin tepkisine neden oldu. Billboardlara asılan afişte Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun fotoğrafının yanına “Kendi Savaş Uçağımızı Yapıyoruz” yazısı yer aldı.

Roboskili aileler, “Çocuklarımız savaş uçaklarının atmış olduğu bombalarla öldürüldü. Acımız hala tazeyken, yaramızı sarmayıp, yaramızı deşen bir afiş bu. Bu reklamla çocuklarımızı nasıl öldürdüklerini gözümüzün içine sokuyorlar. Akıl alır gibi değil. AKP sorumluları bulacağına, bize acımızı yaşatmaya devam ediyor” diye tepki gösterdi.

Katliamda yakınlarını yitiren Veli Encü, “Devlet bize katliamı hatırlatmak istiyor. Oysa biz bu katliamı hiç unutmadık. Acısı hala yüreğimizde, acıları taze olan ailelerin bu reklamdan nasıl bir mesaj almasını istiyor” dedi.

SAVAŞ VAATLERİNE İHTİYACIMIZ YOK

Encü, “Burada AK Parti hükümeti ve Erdoğan aynı acıları yaşatmaya devam diyor. Şırnak halkının savaş vaatlerine ihtiyacı yok. Bu reklamı gördüğümüz de daha fazla acının yaşanayacağı aklımıza geliyor. Bizlerin huzur ve barışa ihtiyacı var. Savaş vaatlerine, Savaş uçaklarına ihtiyacı yok. Barışa ihtiyacı var” diye konuştu.

 

REMZİ BUDANCİR/ TARAF

Etiketler: