Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Politika » AKP’de deprem…Davutoğlu canlı yayında Yıldırım’ı resmen kovdu…
AKP’de deprem…Davutoğlu canlı yayında Yıldırım’ı resmen kovdu…

AKP’de deprem…Davutoğlu canlı yayında Yıldırım’ı resmen kovdu…

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın “gerekirse azınlık hükümeti kurarız” sözlerine çok sert tepki gösterdi.

Katıldığı bir televizyon programında gündeme dair sorulara cevap veren Başbakan Davutoğlu’na partisinin İzmir milletvekili ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı Binali Yıldırım’ın “gerekirse azınlık hükümeti kurararız” sözleri soruldu.

Partisinden kimsenin böyle bir şey söylemediğini belirten Davutoğlu “Bizim partimizden hiç kimseden böyle bir şey gelmedi. AK Parti içinden birisi böyle bir şey söylesin ben önce ona sorarım nerden çıkarıyorsun bunu diye. Ak Parti içinde hiç bir bir yerde, hiç bir zeminde azınlık hükümeti kurabiliriz gibi bir ifade söz konusu olmadı” diye konuştu.

“SİYASETİ BIRAKSIN”

Bu sözlerle de yetinmeyen Başbakan Davutoğlu, “azınlık hükümeti ve koalisyon” ifadelerini kullanan AKP’li milletvekili veya adayların “siyaseti bırakması” gerektiğini belirterek şu sözlere yer verdi:

“Ak Parti içinde hiç bir bir yerde, hiç bir zeminde azınlık hükümeti kurabiliriz gibi bir ifade söz konusu olmadı. Onu dediği anda biz CHP değiliz. MHP de değiliz. HDP de değiliz. Bizde parti disiplini var. Ve bir tek milletvekilimiz ya da adayımız böyle bir şey söylese ben önce ona sorarım; o zaman siyaset yapmayacaksın.”

“BİZDEN DEĞİLDİR”

“Azınlık hükümetine razı olan birisi bizden değildir. Bizimle siyaset yapan azınlık hükümetine koalisyona falan razı olmaz. Eğer böyle bir şeye razı olsaydık 12 yıl iktidarımızı sürdüremezdik”


“Azınlık Hükümeti” Kurarız Diyen Binali… paylaşan: aktifhaber

Etiketler: