Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » AKP’den okulda seçim propagandasına devam
AKP’den okulda seçim propagandasına devam

AKP’den okulda seçim propagandasına devam

AKP’nin milletvekili adayları, Bartın Gazi Ortaokulu’nun aile birliği üyeleriyle okulda yapılan toplantıda bir araya geldi. Adaylar, bu kahvaltılı toplantıda AKP için oy istedi.

 

Genel seçimlere bir ay kala AKP’nin milletvekili adaylarının okul eksenli propaganda faaliyetleri sürüyor. Son olarak Bartın’da iki vekil adayının öğrenci velileri ve okul yönetimi ile birlikte kahvaltılı toplantıda bir araya gelmesi tepki çekti. AKP Bartın birinci sıra adayı Yılmaz Tunç ile ikinci sıra adayı Mustafa Yelkenci, Bartın İl Milli Eğitim Müdürü’nün koordinatörlüğünde düzenlenen kahvaltılı toplantıda aile birliği üyeleriyle buluştu. Toplantı, Gazi Ortaokulu’ndaki öğretmenler odasında yapıldı.

 

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI AKP

 

24. Dönem Bartın Milletvekili ve bu seçimde yine Bartın birinci sıra milletvekili adayı Yılmaz Tunç, sosyal medyada paylaştığı fotoğrafların altına “Bartın milletvekili adayımız (İkinci sıra adayı) Mustafa Yelkenci, il genel meclis başkanımız Kenan Dursun ile birlikte Gazi Ortaokulu Aile Birliğiyle kahvaltılı toplantıda bir araya geldik. Eğitimde çağ atladık. Bartın’a 30 yeni okul kazandırdık” diye yazdı.

 

HÜKÜMETİN MEMURU

 

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, olaya tepki göstererek “Camilerden sonra okullarda da siyaset yapmaya başladılar” dedi. Devlet memuru değil de, “hükümet memuru” olduğunu ortaya koyan idareciler bulunduğunu kaydeden Rıza Yalçınkaya, şunları ifade etti: “Bartın İl Milli Eğitim Müdürü’nün koordinatörlüğünde okullarda okul aile birliği toplantısı adı altında okul müdürlerine toplantı yaptırıyorlar aile birliği yöneticilerinin, öğretmenlerin katıldığı kahvaltı yapıyorlar. Bartın İl Milli Eğitim Müdürü bu işin koordinasyonundan sorumlu.

 

AKP’nin iki adayını alıyor, okul müdürüne talimat veriyor, okul müdürü de düzeni sağlıyor. Velileri, öğretmenleri çağırıp kahvaltı adı altında adayların siyaset yapmalarına fırsat veriyorlar.” İl milli eğitim müdürüne , “Diğer partilerin milletvekili adaylarına da böyle kahvaltılı toplantılar düzenleyip, bir araya gelmeyi düşünüyor musunuz?” diye soran CHP Bartın milletvekili Rıza Yalçınkaya, CHP iktidarında bu tür fütursuzca, korkusuzca devlet memuru görevini yerine getirmekten ziyade bir siyasi partinin seçim koordinatörü gibi çalışan müdürlerin kabul edilemeyeceğini söyledi.

 

KUTLU DOĞUM HAFTASINDA DA AKP PROPAGANDASI

 

yapmışlardı Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde de AKP milletvekili adaylarının velilere yönelik propaganda faaliyetlerinde bulundukları anlaşılmıştı. Gebze Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ödül törenine AKP milletvekili adayı Cemalettin Kaflı, AKP’li Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AKP Kadın Kolları Başkanı Buket Tatoğlu davet edilmiş ve bu şahıslar yaptıkları konuşmalarla AKP’ye oy istemişlerdi. Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan Şenlik İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte ise AKP milletvekili adayı Mahmut Sami Mallı’nın açıkça AKP’ye oy istemesi velileri rahatsız etmişti. Cumhurbaşkanı’nın oğlu olmak dışında hiçbir sıfatı bulunmayan Bilal Erdoğan’ın Diyarbakır ve İzmir’de İmam Hartip Lisesi müdürleriyle toplantı yapması da kamuoyunda tartışma yaratmıştı.

 

 

 

GÜLER YILMAZ/ANKARA

Etiketler: