Perşembe , 21 Mayıs 2015
Anasayfa » Politika » AKP’li başkan engelli adayı az kalsın dövecekti..Utanç görüntüleri!
AKP’li başkan engelli adayı az kalsın dövecekti..Utanç görüntüleri!

AKP’li başkan engelli adayı az kalsın dövecekti..Utanç görüntüleri!

Haziran ayında yapılacak olan Milletvekilliği Genel seçimleri öncesinde tam anlamıyla aday enflasyonu yaşayan AK’ye gelerek başvurusunu yapan engelli aday Yücel Danış’la İl Başkanı Harun Lekesiz arasında beklenmeyen bir gerilim yaşandı.

”ADAY OLDUĞU PARTİNİN ADINI BİLMİYOR”

Aday adaylığı açıklaması sırasında partinin adını AKP olarak telaffuz eden Danış’a tepki gösteren ve uyarıda bulunan Lekesiz, adayın aynı cümleleri kurmasının ardından toplantıyı terk etti.

AKP’de Yücel Danış isimli aday adayı AK İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında AK’yi ‘AKP’ olarak telaffuz edince İl Başkanı Harun Lekesiz’den tepki geldi.

‘PARTİNİN ADI AKP DEĞİL”

Akdağmadeni ilçesinden aday adaylığını açıklamak için gelen Yücel Danış isimli vatandaş heyecanına yenik düştü. Zaman zaman birçok partili tarafından bile AKP denilen partinin adını aynı şekilde telaffuz eden Yücel Danış’a uyarıda bulunan Lekesiz, “Aday adayı olduğunuz partiyi önce bilin. Bu partinin böyle bir ismi bulunmamakta, bu şekilde toplantıyı sürdüremeyiz” uyarısında bulundu.

TOPLANTIYI TERK ETTİ

Heyecandan dolayı yanlış telaffuzda bulunduğunu aktaran Yücel Danış, özür dileyerek toplantıya devam etti ancak toplantının ilerleyen bölümlerinde de ayrı telaffuzu kullanınca İl Başkanı Lekesiz basın toplantısını terk etti.

ADAY KENDİNİ SAVUNDU

Tek başına aday adaylığını açıklayan Yücel Danış, heyecanına yenik düştüğünü ve farklı bir niyette olmadığını beyan etti. AK’nin engelli kontenjanından aday adayı olduğunu bildiren Danış, “Yozgat’ın Akdağmadeni İlçesi’ndenim. Engelliyim ve engelli kontenjanından başvuru yaparak, nasip olması durumunda başta engelliler olmak üzere hemşerilerimi hizmet etmek istiyorum. Şu anda demiryollarında çalışmaktayım. Heyecanımdan dolayı bir telaffuz hatası oldu” şeklinde konuştu.

DHA

Etiketler: