Cuma , 29 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » AKP’li Ensarioğlu’ndan sarayı çıldırtacak sözler:’3-5 oy için barışı kurban edecekler’
AKP’li Ensarioğlu’ndan sarayı çıldırtacak sözler:’3-5 oy için barışı kurban edecekler’

AKP’li Ensarioğlu’ndan sarayı çıldırtacak sözler:’3-5 oy için barışı kurban edecekler’

AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Çözüm Süreci’yle ilgili Saray ve HDP taraflarının açıklamalarını değerlendirdi.
AKPli Ensarioğlu, “Seçimlerde üç-beş oy almak için neredeyse çözüm sürecini kurban edecekler, bu tavrı doğru bulmuyorum” dedi.

Galip Ensarioğlu’nun  İnternethaber’e yaptığı açıklama  şöyle;

“Masadan kasıt masanın kendisi değil, görüşmelerin içeriğidir, çözüm sürecidir, çözümdür. Çözümün kendisi önemlidir, masa denilen şeyin bir kıymeti yoktur. Bir görüşme var mı var, müzakere var mı var, çözüm süreci var mı var, karşılıklı irade var mı var. Şimdi seçimlere giderken çözüm süreci üzerinden birbirlerini vurmaya çalışıyorlar, ben bunu doğru bulmuyorum, her iki tarafın yaptığı da yanlıştır.

ÜÇ BEŞ OY ALMAK İÇİN SÜRECİ KURBAN EDECEKLER

Benim için HDP’nin ya da bir diğerinin ne dediği önemli değil. Bu tür süreçlerde söylenen her şey seçimlere yöneliktir, halk çözüm süreci istiyor, halk artık kan dökülsün istemiyor, halk artık barış içinde, huzur içinde yaşamak istiyor. Bu halkın talebine karşı duran herkes bu seçimde halk tarafından cezalandırılacaktır, o yüzden halkın bu hassasiyeti üzerinden herkes karşı tarafı istemiyormuş gibi lanse etmeye çalışıyor. Bu bir siyaset oyunu ama bu oyundan çözüm süreci zarar görüyor, yani seçimlerde üç-beş oy almak için neredeyse çözüm sürecini kurban edecekler, bu tavrı doğru bulmuyorum.

PARTİ İÇİN NE ANLAMA GELDİĞİMİ ÖĞRENECEKLER

Partisi tarafından bu dönem neden aday gösterilmediği sorusuna Ensarioğlu şu yanıtı verdi:

‘Benim açımdan bir sorun yok, ben mevki, makam peşinde olan biri değilim ama bu ülke için sorumluluk duyan biriyim. Bu sorumluluğun gereği olanları bundan sonra Meclis’te olmasam da yaparım, düşüncemi paylaşırım, belki bundan sonra daha rahat paylaşırım. Bunu parti düşünecek, parti için ne anlama geldiğimi bu seçimde öğrenecekler.”

Etiketler: