Perşembe , 28 Mayıs 2015
Anasayfa » Politika » Ankara’da korkunç iddia..AKP kritik belgeleri imha etmeye başladı !
Ankara’da korkunç iddia..AKP kritik belgeleri imha etmeye başladı !

Ankara’da korkunç iddia..AKP kritik belgeleri imha etmeye başladı !

Millet Gazetesi AKP’yi ve Ankara’yı karıştıracak bomba kulis bilgileri paylaştı. Mutlu Çölgeçen imzalı habere göre  göre seçimlerde yeni Hükümeti kuracak 276 milletvekilini bulamama korkusu yaşayan AKP, kritik devlet kurumlarda bilgi-belge imhasına başladı…
İşte Millet Gazetesi’nin gündeme getirdiği bomba kulis bilgileri;

KULİS 1

SARAY’A HARA

Son anketlere göre AKP’nin oylarında ciddi bir düşüş yaşanıyor. Ve yine anketlere göre bu düşüşte Maliye Bakanlığı’nın 1.4 milyar, Mimarlar Odası’nın ise 5 milyar liraya mal olduğunu söylediği AK Saray’ın ciddi bir payı bulunuyor.

AYLIK ELEKTRİK FATURASI 1,2 MİLYON LİRA

Geçen hafta AK Saray’ın aylık elektrik faturasının 1.2 milyon TL olduğu ortaya çıktı. Yani Saray’da günlük 40 bin liralık elektrik harcanıyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi Saray’da 1150 oda bulunuyor ve 1150 polis görev yapıyor. Yani her odaya bir polis düşüyor. Saray’a bugüne kadar yapılanlar ise akla hayale gelmeyecek türden…

SARAY’IN GÜVENLİK SİSTEMİNE 50 MİLYON LİRA HARCANDI

3 bin kameranın bulunduğu Saray’ın güvenlik sistemine 50 milyon ödendi. İthal camlara 710 milyon harcandı, çift kanatlı 150 kapı tam 25 milyon liraya mal oldu. Metrekaresi 800 liradan 3.2 milyon liralık parke döşendi. Klozet maliyeti 5 bin ile 10 bin lira arasında değişiyor. Saray’ın asansör maliyeti bile 30 milyon. 1 milyon 600 bin liralık lale alınırken bir yıllık peyzaj gideri 108 milyon lira. Hamam, spa, buhar odaları ve jakuzilerin metrekaresiiçin 8 bin 400 lira. Camların maliyeti 701 milyon lira. Ve bir kristal bardağın fiyatı tam bin lira.

ÇİFTLİK ÇOK YÖNLÜ KULLANILACAK

Ankara’da konuşulan son ididaya göre Saray’a bir hara yani at çiftliği yapılacak. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bir süre önce şimdilik 2 yıllığına tahsis ettiği 8 bin 406 metrekarelik arazi de bunun için kullanılacak. Yetmezse ek arazi verilecek.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül döneminde karşılama törenlerinde atlı süvari birlikleri kullanılmaya başlanmıştı. Bu görevi de Kara Kuvvetleri Süvari Birliği yürütüyor. Şimdi ise bu görevi Saray’da kurulacak yeri birlik yüklenecek ve Saray’a hara yapılacak. Bunun için de 50 cins at alınacak. Atların fiyatlarının 30 ile 70 bin lira arasında değişeceği ifade ediliyor. Peki “harayı sadece atlı karşılama birliği mi kullanacak?” Aldığım cevap kuşkusuz ‘hayır.’ Karşılama törenleri dışında kalan zamanda AKSaray eşrafı da at binebilecek. Yani hara çok yönlü kullanılacak!

KULİS 2

DEVLETİN HAFIZASI SİLİNİYOR!

Ankara’da AKP’nin 276’nın altında milletvekili çıkarma ihtimali ile birlikte ilginç bir olay yaşanıyor. Bazı kritik kurumların hafızası adeta siliniyor. Bunda 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu ile ortaya çıkan gerçeklerin etkisi oldukça büyük. Sadece bunlar değil tabii ki başka yolsuzlukların ortaya çıkacak olması da bazı isimleri oldukça endişelendiriyor.

HESAP GÜNÜ KORKUSU

Devlet içindeki bir yapı şimdi bu kayıtların izlerini tamamiyle silme telaşına düşmüş durumda. İddiaya göre kademeli olarak uygulanan operasyonlarda Emniyet, Jandarma, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), TÜBİTAK, para trafiğinin kontrol edildiği MASAK, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) tam anlamıyla açık ve gizli operasyon düzenleniyor. Arşivler siliniyor, belge ve bilgiler yakılıyor ve hard diskler bir bir imha ediliyor.

KULİS 3

EFKAN ALA LİDERLİĞE OYNUYOR

İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala’nın AKP liderliği için ciddi çaba harcadığı Ankara kulislerinde yoğun olarak konuşuluyor. İddiaya göre AKP seçimlerde ciddi oy kaybına uğrayacak ve bunun faturası Başbakan Ahmet Davutoğlu’na kesilecek. AKP’li bir koalisyon hükümetinde Davutoğlu’na görev verilmeyebileceği konuşuluyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da Ala’yı tercih edeceği yorumları yapılıyor. Efkan Ala’nın hitabet ve vizyon sorunu olduğunu iddialarına karşılık ise “istenen dava adamı değil operasyon adamı” yorumları yapılıyor.

O İSİMLER GERİDE KALDI

Yine Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Numan Kurtulmuş’un eskisi kadar güçlü olmadığı, potansiyel başbakan adayı MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın önünün de bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kesildiği konuşuluyor.

 

Etiketler: