Cuma , 22 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Bahçeli’nin yeni formülü TT yolunda:Siyaset Kharkiv Metrosu’
Bahçeli’nin yeni formülü TT yolunda:Siyaset Kharkiv Metrosu’

Bahçeli’nin yeni formülü TT yolunda:Siyaset Kharkiv Metrosu’

MHP Lideri Devlet Bahçeli, daha önce de gerek köşk formülü, gerekse matematiksel hesaplamalarla tutmayan grafiklerine bir yenisini ekledi. Bahçeli, kurmaylarıyla yaptığı değerlendirmede, siyasette şekillenen yeni tabloyu, merkez parti tanımını ve MHP’nin bu tablodaki yerini bir metro grafiğiyle açıkladı.

DİĞER PARTİLERDEN MERKEZE GEÇİŞ OLACAK

MHP’nin milli, manevi hassasiyetler taşıyan, ülkenin bölünmesinden kaygı duyan, hükümete dönük yolsuzluk görüntüsünden rahatsız olan, ‘vatan’ tanımının yeniden yapılmasına karşı çıkan seçmen için siyasetteki ‘merkez parti’ konumuna geldiğini vurgulayan Bahçeli, diğer partilerden merkeze, MHP’ye geçiş olacağını vurguladı. Bahçeli, merkez parti tanımını Kharkiv Metrosu modeliyle açıkladı.

KHARKIV METROSU’NA BENZETTİ

Habertürk’ten Saliha Çolak’ın haberine göre Bahçeli, Ukrayna’nın Kharkiv kentinin metrosunun grafiğine işaret etti. 3 temel çizgi şeklindeki hattan oluşan metro ağının, hatların merkezdeki çakışma noktaları ile üçgen şeklinde bir merkez bölge oluşturduğunu, çakışma noktalarında hatlardan yolcu aktarımı yapılabildiğini anlatan Bahçeli, farklı siyasi partilere oy veren seçmenin merkezdeki buluşma ve geçiş noktasının da MHP olduğunu belirtti.

SEÇMENLER = HAT DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN YOLCULAR

Bahçeli, izlenen politikadan rahatsız olan diğer partilerin seçmenlerinin, hat değiştirmek isteyen yolcular gibi, merkezde yer alan MHP’de buluşabileceğini anlattı. Bahçeli’nin yaptığı ‘merkez’ tanımı, HDP dışında kalan AKP, CHP ve MHP’nin ana omurgasını oluşturduğu bir siyasi model içinde MHP’ye her zamankinden çok oy aktarımı beklediğini ortaya koydu.

3 ANA HATTI BULUNUYOR

Ukrayna’nın ikinci büyük kenti olan Kharkiv’deki metro 1975’te açıldı. 39.6 kilometre uzunluğundaki metronun 3 ana hattı var ve bu hatlar kesişiyor. Metro günde 633 bin 150 yolcu taşıyor.

Etiketler: