Çarşamba , 27 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Bakan Faruk Çelik, Davutoğlu’nu yok saydı
Bakan Faruk Çelik, Davutoğlu’nu yok saydı

Bakan Faruk Çelik, Davutoğlu’nu yok saydı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, muhalefetin mitingler düzenleyen Erdoğan’a yönelik eleştirisinin yersiz olduğunu ileri sürdü. Çelik, “AK Parti’nin lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır, bizim liderle ilgili bir sorunumuz yok” dedi.

 
Şanlıurfa’da partisinin seçim kampanylasına katılan Bakan Faruk Çelik, gazetecilerin muhalefetin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitinglerine eleştirilerine yönelik soru üzerine şunları söyledi:

 

“Çok görmesinler, her partiye nasip olmaz böyle imkanlar. Türkiye’de Ak Parti’nin lideri belli, Ak Parti’nin lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır, bizim liderle ilgili bir sorunumuz yok. Bu partiyi kurdu ve bu noktalara getirdi. Bu ülkenin dört bir tarafına ayrım gözetmeksizin hizmetlerin ulaşması konusunda çok büyük emek sarf etti. Sayın Cumhurbaşkanımız, açık sözlü, yiğit ve mert bir insandır, bugüne kadar söyleyip yapmadığı, yapmayıp da söylediği bir şey yok yani. Ne söylediyse onu yapan bir insandır. Kafasının arkasında projesi olan bir insan değil. Her şeyi bütün açıklığıyla halkıyla paylaşan bir liderdir. Farklı bir Cumhurbaşkanı olacağını söyledi. Türkiye’nin siyasi anlamda olayların içinde değil. Türkiye’nin geleceğiyle ilgili sıkıntılı gördüğü alanları halkıyla paylaşıyor zaten farklılığı da buradan geliyor. Sayın Demirtaş ne hizmet sunacak, baraj kavgası veren bir siyasi partinin Türkiye’ye verebileceği bir şey var mı, yok. Türkiye’nin sürekli Başbakanımızın ve Cumhurbaşkanımızın üzerine gitmenin Türkiye’yi istikrarsızlaştırmaktan başka bu söylemlerin ne katkısı var, hiçbir katkısı yok. Türkiye tam aksine istikrarsızlaştırılmamalı ve istikrarını sürdürmeli.”

 

DHA

Etiketler: