Perşembe , 28 Mayıs 2015
Anasayfa » Politika » Bir dönem Erdoğan’ın en yakınındaydı..Tüzmen’den AKP’ye sert sözler!
Bir dönem Erdoğan’ın en yakınındaydı..Tüzmen’den AKP’ye sert sözler!

Bir dönem Erdoğan’ın en yakınındaydı..Tüzmen’den AKP’ye sert sözler!

Geçirdiği rahatsızlık sonucu siyasetten uzaklaşan eski Dış Ticaret ve Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Siyasete dönme konusunda bir niyetinin olmadığını kaydeden Tüzmen, asıl işinin dalgıçlık eğitmeni olduğunu ve bu işine devam ettiğini belirtti.

SİYASETTE VE BÜROKRASİDE EHİL KİŞİLER OLMALI’

Türkiye’de siyasette ve bürokraside ehil kişilerin olmamasından yakınan Tüzmen, “Ehil insanların bürokraside ve siyaset dünyasında olması lazım ki; ülke ancak daha ileriye doğru gidebilsin. Vasatın altındaki insanlarla vasatın altında işler yapabilirsiniz. Vasatın üstünde iş yapabilmek için nitelikli insanlarla hareket edilmesi gerekir. Buda tabi eğitime dönüp, eğitimi şimdiden iyi bir noktaya getirirsek bundan sonraki kuşaklarımızı daha iyi bir şekilde kurtarmış oluruz diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

ZAYIFLAMIŞ TEK PARTİLİ İKTİDAR GÖRÜYORUM’

Tüzmen, 7 Haziran seçim sonuçlarına ilişkin ise temkinli konuştu. Tüzmen, koalisyon ihtimalinden ziyade zayıflamış tek partili iktidar ihtimali gördüğünü kaydetti. Tüzmen, “Biraz zayıflamış ama tek partinin gene iktidarının devamını görüyorum. Bu işin sonunda ondan sonra da tabi seçim süreleri ile ilgili tekrarlamalar olabilir. AKP’nin işi bu kez kolay olmayacak “ dedi.

HDP’NİN BARAJI GEÇMESİ ..

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) baraj engeline takılıp takılmayacağı konusunda ise Tüzmen, “Son iki aydaki tutuma bağlı. Çünkü oldukça yakın sınırda. 8-10 aralığında gidiyor geliyor’ diye konuştu

CİHAN

Etiketler: