Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Politika » Biri doğru söylemiyor…Sarayın sözcüsü ile Davutoğlu’nun yardımcısı kapıştı !
Biri doğru söylemiyor…Sarayın sözcüsü ile Davutoğlu’nun yardımcısı kapıştı !

Biri doğru söylemiyor…Sarayın sözcüsü ile Davutoğlu’nun yardımcısı kapıştı !

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Washington’da gerçekleştirilen bir toplantıda AKP milletvekili Yasin Aktay’ın MİT tırları ile ilgili açıklamalarını yalanladı. Kalın “Türkiye’nin Suriye’deki hiçbir gruba asla silah göndermediğini” iddia etti.

İbrahim Kalın, Yasin Aktay’ın Türkiye’nin Özgür Suriye Ordusu’na silah gönderdiği iddialarına yönelik bir soruya “Bir parti yetkilisinin açıklaması olduğunu biliyorum. Ancak ben tekrar tekrar bu konuda devletin resmi görüşünü vurgulamak istiyorum. Suriye’deki kriz başladığından beri Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Dışişleri Bakanımızın da dediği gibi Türkiye Suriye’deki hiçbir gruba asla silah göndermemiştir. Parti yetkilisi o açıklamayı neden ve hangi temelle yaptı, bunu bilemiyorum.” dedi.

AKP Siirt milletvekili adayı ve AKP Dış İlişkiler’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Adana ve Hatay’da durdurulan MİT TIR’larının Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) gittiğini söylemişti.

İLGİLİ HABER

http://www.bahrainair.net/politika/yogun-istek-uzerine-iste-akpli-aktayin-mit-tirlari-itirafi-kulaklariniza-inanamayacaksiniz/

Etiketler: