Pazartesi , 25 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Bu da polislerin seçim anketi.. AKP’de inanılmaz erime..En büyük parti…
Bu da polislerin seçim anketi.. AKP’de inanılmaz erime..En büyük parti…

Bu da polislerin seçim anketi.. AKP’de inanılmaz erime..En büyük parti…

Polis Dayanışma Grubu’nun, Google altyapısını kullanarak 21 bin 242’si polis, geri kalanı polis yakını olmak üzere 38 bin 576 kişi üzerinde yaptığı ankette çarpıcı sonuçlar çıktı… Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre Emniyet-Sen Üyesi Polis Memuru Ali Hakan Yatgın’ın internet üzerinden hazırladığı anketin sonuçlarına göre, bir önceki seçimde Emniyet’ten AKP’ye giden oy oranı yüzde 54 iken bu oran eridi.

EN BÜYÜK PARTİ KARARSIZLAR

Ankete göre polis ve yakınlarından 2015 Seçimleri’nde ”AKP’ye oy vereceğim” diyenlerin oranı yüzde 25’e geriledi. Düşüşün nedeni, polislerin az maaş alması, uzun süre çalışması, hiçbir hakkının bulunmaması gibi nedenlere bağlandı. 2011 seçimlerinde Emniyet Teşkilatı’ndan CHP’ye yüzde 9 oy gitmişti. 2015’te CHP’ye oy vereceğini açıklayanların oranı da 1 puan azalarak yüzde 8’e indi. 2011’de MHP’ye polislerin yüzde 19’u oy verirken 2015’te bu partiye oy vereceğini belirtenlerin oranı yüzde 10’a geriledi. Katılımcıların yüzde 49’u ise ”karasız” olduğunu bildirdi. Ankete göre katılımcıların yüzde 68’i, polislerin seçimlere bir parti çatısı altına girmesi gerektiğini açıkladı.

ÇALIŞMA SAATLERİ VE İNTİHARLAR
Yine ”Sizce Emniyet Teşkilatı’nın en önemli sorunu nedir?” sorusuna verilen yanıtların yüzde 36’sı, ”3 bin 600 Ek Gösterge” yönünde oldu. Polislerin yüzde 33’ü, ”Sendikal hak mahrumiyetini” en önemli sorun olarak görürken, bunu sırasıyla, ”Çalışma saatleri” ve ”İntiharlar” izledi.

Etiketler: