Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Bülent Arınç, havuzcu gazetecilere sert tepki gösterdi: ‘Çok çirkin…’
Bülent Arınç, havuzcu gazetecilere sert tepki gösterdi: ‘Çok çirkin…’

Bülent Arınç, havuzcu gazetecilere sert tepki gösterdi: ‘Çok çirkin…’

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, eski bakan ve MHP Milletvekili Meral Akşener’e yönelik kaset iftirasına sert tepki gösterdi. Arınç, “Çok çirkin bir şey. Şaşırdığımı ifade etmeliyim. Akşener’e yapılan bu iftirayı reddediyorum” dedi.

Bülent Arınç, dün akşem Haber Türk TV’de Veyis Ateş’in sorularını yanıtladı. Arınç, Meral Akşener’e ilişkin sorulan soru üzerine şunları söyledi:

“Çok çirkin bir şey. Şaşırdığımı ifade etmeliyim. Akşener’i 99′lardan beri tanıyorum. Fevkalede ciddi, cesur, inançlı, ahlaklı, tertemiz bir Anadolu çocuğudur. O Rumeli çocuğu olduğunu söylüyor, o da kabulümüzdür. Akşener’i çok sever ve takdir ederim. Akşener’i çok ahlaklı bir kişilik olarak biliyoruz. Akşener’e yapılan bu iftirayı reddediyorum.”

Hükümet yanlısı A Haber’de yayınlanan programda eski Fethullaçı, Yeni Akit yazarı Latif Erdoğan ve Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas’ın oğlu Cemil Barlas, Akşener’in kasetinin olduğunu iddia etmişti. Latif Erdoğan, “Meral Akşener’in bir kadına yakışmayacak kasetleri var” ifadelerini kullanmıştı.

Meral Akşener de kaset iddiaları karşısında çok kızgın ve üzgün olduğunu söyleyerek iddialar hakkında dava açacağını söylemişti ve Bugün TV ekranında sert tepki göstermişti.

TARAF

Etiketler: