Cumartesi , 4 Nisan 2015
Anasayfa » Politika » Arınç, ‘Kahkaha’ ile bir listeye daha tepeden girdi
Arınç, ‘Kahkaha’ ile bir listeye daha tepeden girdi

Arınç, ‘Kahkaha’ ile bir listeye daha tepeden girdi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ”Kadın iffetli olacak. Mahrem-namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak” sözleriyle İngiliz gazetesi The Independent’ın bir listesine daha girdi.

diken.com.tr’nin haberine göre Arınç’a hafta sonunda ‘2014’ün en cinsiyetçi sözleri‘ listesinde üç numarada yer veren Independent, bu kez de ‘Kadınlara 2014’te yapmamaları söylenen şeyler‘ listesinde iki numarayı layık gördü.

İLK SIRADA MİCROSOFT CEO’SU

Listenin ilk sırasında, kadın çalışanların maaşlarına zam istememesi gerektiği söyleyen Microsoft CEO’su Satya Nadella var. Kadınların zam istememesinin iyi ‘karma’ getireceğini söyleyen Nadella, tepkilerin ardından özür dilemişti.

ARINÇ İKİNCİ SIRADA

Kadınların toplum içinde kahkaha atmasının yanlış olduğunu söyleyen Bülent Arınç’sa listenin ikinci sırasında.

ÜÇÜNCÜ SIRADA FOX NEWS’ÜN EKRAN YÜZÜ VAR

Amerikan Fox News kanalının deneyimli ekran yüzü Kimberly Guilfoyle ise “Genç kızlar seçimlere kafa yormak yerine vakitlerini Tinder’da geçirmeli” sözleriyle Independent’ın hazırladığı listede kendine üçüncü sırada yer buldu.

‘DAR KOT PANTOLON İSTENMEYEN DAVRANIŞLARI TETİKLİYOR’

Listede öne çıkan bir başka isimse, Hindistanlı şarkıcı KJ Yesudas oldu. Yesudas’ın listede yer alma sebebiyse, her yıl yüzlerce kadının toplu tecavüze uğradığı Hindistan’da, tecavüz oranının yüksek olmasını ‘kadınların dar kot pantolonlar giyerek ‘istenmeyen’ davranışları tetikliyor‘ sözleriyle açıklaması.

DİĞERLERİ

Tayland’a giden yabancı turistlerin güzel bikinler giymesi halinde güvende olmayı beklememeleri gerektiğini söyleyen Başbakan Prayuth Chan-ocha ve bebeğini emziren bir müşterisine kendisinin ve bebeğinin üzerini örtmesini söyleyen Londra’daki lüks Claridge’s Oteli de listede yer alıyor.