Salı , 26 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » CHP’de kalp krizi şoku…O isim adaylıktan çekildi
CHP’de kalp krizi şoku…O isim adaylıktan çekildi

CHP’de kalp krizi şoku…O isim adaylıktan çekildi

CHP Genel Merkezi’nin 4. Sıra Mersin Milletvekili adayı olarak atadığı işadamı Mustafa Baysan adaylıktan çekildi.

Abidin Yağmur’un Cumhuriyet‘te yer alan haberine göre Baysan’ın adaylıktan çekilmesi gerekçesi olarak kalp spazmı geçirmesi gösterildi. CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, “Sayın Baysan doktor önerisiyle adaylıktan çekildi. 4. Sıra için yeni bir atama yapacağız” dedi.

Mersin milletvekili adaylarını belirlemek için önseçime giden CHP 1. ve 4.sıra adaylıkları kontenjan atamalarına ayırmış, önseçimden çıkan ilk 3 sırayı bozmayan genel merkez, 4.sıra için İstanbul’da yaşayan Gülnarlı işadamı Mustafa Baysan’ı atamıştı.

Baysan, seçim çalışmaları için Mersin’e gelmeye hazırlanıyordu ancak kalp spazmı geçirince hastaneye kaldırıldı ve kontrol altına alındı. Daha önce de kalp ameliyatı geçirdiği öğrenilen Baysan’ın doktoru, seçim temposunu kaldıramayacağı yönünde uyarıda bulununca Baysan adaylıktan çekildi.

CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, parti kulislerinde geniş yankı bulan gelişmeyi Cumhuriyet muhabirine değerlendirdi. Özyiğit, “Mustafa Baysan kalp spazmı geçirdi. Bir istifa söz konusu. Daha önce de by-pass geçirmiş. Doktorun tavsiyesi stresten uzak durması yönünde olduğu için adaylıktan çekildi. Şu an da uyutuluyor. Bundan sonraki süreçte biz o sıraya bir atama yapacağız. Zaten dördüncü sıramız kontenjan aday için ayrılmıştı. O sıra için yeni bir atama yapılacak. Kimin atanabileceği konusunda görüşmelerimizi yapıyoruz” dedi.

Öte yandan CHP Siirt Milletvekili adayı Cindi Eren’in de adaylıktan çekildiği bildirildi.

Etiketler: