Pazar , 5 Nisan 2015
Anasayfa » Manşet » CHP’den Davutoğlu’na zehir zemberek sözler: Maskara…
CHP’den Davutoğlu’na zehir zemberek sözler: Maskara…

CHP’den Davutoğlu’na zehir zemberek sözler: Maskara…

CHP Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Davutoğlu’na, “Sen Başbakanlık binasına sahip çıkamayan birisin. Başbakanlık binasına sahip çıkamayan biri evine de sahip çıkamaz, devlete de sahip çıkamaz” diye seslendi. Koç yaptığı basın toplantısında şunları kaydetti:

“Konya’da konuşan Başbakan Davutoğlu, Sen Başbakanlık binasına sahip çıkamayan birisin. Başbakanlık binasına sahip çıkamayan biri evine de sahip çıkamaz. Devlete de sahip çıkamaz.

Soru 1, sen vesayetten kurtulup Türkiye’nin Başbakanı olabilecek misin?
Yönetemediğinden, Ben Başbakanım, benim işime karışma diyemediğinden, ne talimat verilirse, verilen işi yapmandan bu belli oluyor. Manzara bu, ortaya koyduğun fotoğraf bu.

DÖKÜLEN KANLARLA İLGİLEN

Sayın Davutoğlu bak, Vali açıkladı, Cizre’de 2 ölü 3 yaralı var.
İkinci sorum şu, Sen CHP ile uğraşmak yerine, sorumluluğunu hatırlayıp, dökülen kanlarla ilgilenebilecek misin? Devlet egemenliği, kamu güvenliği ülkenin bir bölgesinde yok edilmiş durumda, otur bu günlere nasıl geldiğinizin hesabını yap. Ne yapacaksın onu düşün. Başbakan olmanın gereğini yerine getirecek misin? Sorumlu bir Başbakan gibi davranacak mısın, davranabilecek misin?

ABİNE SOR

Bugün için üçüncü sorum şu; Abin “Ne istediler de vermedik dedi ve, ne istedilerse verdik” diye açıklama yaptıBiz yüzlerce kez ‘Abinden ne istediler, o neleri verdi’ diye sorduk.Bu sorumuzun cevabını alamadık.Sen abine sor, Başbakansan cevabını al ve açıkla.Aynı şeyi sana da soruyoruz.Senden ne istiyorlar, sen ne veriyorsun, İraden varsa, vesayet altında değilsen, Başbakansan bu 3 soruya cevap ver”

KENDİNİ MASKARA ETME

Otur görevlerinin gereğini yap.
Tabii eğer Hükümet Başkanı olarak yetkilerini kullanabilme gücün varsa, iraden varsa, yeteneğin varsa? İşin yönetmek değil de, kumanda ile yönetilmekse boşuna Başbakan rolü oynama. Ortada çok sırıtıyorsun. Bari kendini maskara etme.”