Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » CHP’li vekillerden çok renkli Roman ziyareti…
CHP’li vekillerden çok renkli Roman ziyareti…

CHP’li vekillerden çok renkli Roman ziyareti…

İstanbul’da seçim çalışmalarını sürdüren CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu , Pendik Paşaköy’de çadırda yaşayan Romanları ziyaret etti.
Yoksulluk içinde sağlıksız bir ortamda yaşayan vatandaşları gösteren CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ,”İşte Sayın Davutoğlu’nun Yeni Türkiyesi bu ” dedi. Yaşlı bir Roman, Tekin’e, “Askere alıyorlar, oy zamanı atıyoruz. Ama bizi böyle yerde niye yaşatıyorlar” diye sordu.

 

AÇILIM İSTANBUL DIŞINA ÇIKARILARAK YAPILDI

İstanbul’un çeperlerinin tamamında bu sorunların yaşandığını söyleyen Tekin,”Buradaki yurttaşlarımızın en kötüsü 50 yıldır İstanbul’da. İmar afları çıkmış, imar aflarından faydalanmamışlar. Bu yurttaşlarımızın özel mülkiyet sevdaları olmuş olsa İstanbul’un en zenginleri olması gerekirdi. Belediye gelip diyor ki, ‘sizi sürgün ediyoruz’ Sürgün ede ede nereye kadar gidecekler bilmiyoruz. Sayın Topbaş utanmadan ‘yeni Türkiye’ diyor. Al sana yeni Türkiye. Bu çocuklar okuyacak, bu çocukların bir tanesi bile elektrikli evde oturamıyor. Bu insanlar devlete olan sorumluluklarını yerine getiriyorlar. Devlet bunları sürekli sürgün mü edecek “diye konuştu. Tekin, Roman açılımının Roman yurttaşları sürekli İstanbul’un dışına çıkararak yapıldığını da sözlerine ekledi.


Tekin ve Tanrıkulu Çadırda Yaşayan Romanları… paylaşan: haberler

TANRIKULU: ROMAN VATANDAŞLARI OYALADILAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da ” İstanbul’un merkezinde biraz önce gördük. AVM’leri gördük siteleri gördük. Hemen eteğinde buralar var. Yoksulluk var. Eşitsizlik var. Bunun bütün kabahati bu hükümettedir. 13 yıldır romanları sadece oyaladılar. Roman yurttaşlarımızın tek bir sorununu çözmediler”dedi.

SEÇİM ŞARKISIYLA GÖBEK ATTI

Roman yurttaşlarla iç içe yaşayan Suriyelilerle de yakından ilgilenen CHP heyeti, çocuklara şeker dağıttı. Roman vatandaşlar, CHP seçim otobüsü bölgeden ayrılırken çalan ‘Yaşanacak bir Türkiye ‘seçim şarkısı eşliğinde göbek attı.
Özgür ALTUNCU-Yaşar KAÇMAZ / İstanbul DHA

Etiketler: