Çarşamba , 27 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Davuoğlu: ‘Alevi adaylarımız var ama isimlerini açıklayamam’
Davuoğlu: ‘Alevi adaylarımız var ama isimlerini açıklayamam’

Davuoğlu: ‘Alevi adaylarımız var ama isimlerini açıklayamam’

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Alevi milletvekili adayları olduğunu ama bu şimdi açıklamak istemediklerini söyledi.

 

Davutoğlu’nun cuma günü Haliç Kongre Merkezi’nde Ak Parti İstanbul adaylarının tanıtımının ardından bir grup gazeteciyle yaptığı sohbet etti.

 

Hürriyet gazetesinden Cansu Çamlıbel’in haberine göre Davutoğlu, “AK Parti, Alevilerin sorunları konusunda ne yapacak? Alevi aday var mı?” sorusuna şöyle cevap verdi:

 

“Ben bu konunun seçim yatırımı olarak görülmesini istemiyorum. Bunu seçimden önce gündeme getirmeyi Alevi vatandaşlarımıza karşı da bir saygısızlık olarak görüyorum. Seçimden hemen sonra zihnimde bu konuda olgunlaşmış olan hususlarda adım atacağız. Benim zihnimde olan unsurların çoğunu kendileriyle de test ettim. Ben kadın adaylara ‘Sadece kadın olduğunuz için burada değilsiniz’ dedim. Alevi meselesinde de bir grup Alevi olsun diye yapılan tercihleri doğru görmüyorum. Listelerimizde çok sayıda Alevi de var ama ben şimdi onları Alevi diye size tanıtmayı ve isimlerinin o şekilde çıkmasını doğru görmüyorum. Ama şunu söyleyebilirim; gelecek Meclis muhtemelen bugüne kadar Alevilerin toplam temsilde en fazla temsil edildiği meclis olacak.”

Etiketler: