Perşembe , 7 Mayıs 2015
Anasayfa » Politika » Davutoğlu, Bahçeli’nin ardından Kılıçdaroğlu’nu da yuhalatmadı
Davutoğlu, Bahçeli’nin ardından Kılıçdaroğlu’nu da yuhalatmadı

Davutoğlu, Bahçeli’nin ardından Kılıçdaroğlu’nu da yuhalatmadı

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kars’ta yaptığı konuşmada Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yuhalatmayarak “Hayır, yok yuhalamayın, biz eleştiririz ama yuhalamayız. Ben Osmaniye’de Devlet Bahçeli’yi yuhalatmamıştım. O da örnek almış beni Iğdır’da yuhalatmamış. Liderlerin birbirine saygı göstermesi güzeldir” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran seçimi için Kars’ta düzenlenen mitingde konuştu.

Davutoğlu konuşmasında özetle şunları söyledi:

“7 Haziran’da milli iradeyi yeniden güçlü tutacak mıyız? TANAP projesi ile Kardeş Azarbeycan’ın gazını Anadolu üzerinden Avrupa’ya taşıyoruz. Karslı yerinde durmaz, Karslı daima hareket halindedir. Milli Birlik ve Beraberlik projesini başlattık çünkü birileri Türk, Kürt ve Azeri ayrıdır dediler. Biz de onlara Sarıkamış’a yürüyenler kardeştir dedik.

Tüm bu fitnelere karşı kardeşliğimizi koruyacak mıyız? Çözüm süreci millete mal oldu. Çözüm süreci birlik ve beraberliğimizin teminatı oldu.

KILIÇDAROĞLU’NU YUHALATMADI

(Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirmesi üzerine yuhalama sesleri yükselince) Hayır, yok yuhalamayın, biz eleştiririz ama yuhalamayız. Ben Osmaniye’de Devlet Bahçeli’yi yuhalatmamıştım. O da örnek almış beni Iğdır’da yuhalatmamış. Liderlerin birbirine saygı göstermesi güzeldir.

ATAK HELİKOPTERİ UÇTU

Dünyada en çok temsil edilen ülkeler arasında 6. sıradayız. Bunu kim yaptı, AK Parti yaptı. 2001’de hibe tank alıyorduk. Yakışır mı bize hibe tank almak? Şuanda Altay tankını yapıyoruz. Sarıkamış’ın torunları. Türkiye kendi tankını yapıyor. Memnun musunuz?

Dün Atak helikopteri uçtu. Memnun musunuz? 2001’de helikopter almak için yıllarca beklenirdi. 2018 Hür Kuş eğitim uçağını da uçuracağız. 2023’te milli savaş uçağımızı Sarıkamış semalarında uçuracağız. Yeter ki şehitlerimiz rahat etsinler. Milli savaş gemimizi, denizaltımızı yapıyoruz. Türkiye’de her şey yerli ve milli olacak.”

ERDOĞAN YUHALATTI

Recep Tayyip Erdoğan, başbakan olduğu dönemde seçim kampanyası sırasında Gaziantep’te yaptığı mitingde Gezi olaylarında başına polisin gaz fişeğinin isabet etmesi sonucu uzun süre komada kalarak hayatını kaybeden 14 yaşındaki Berkin Elvan’ın ailesini kendisini dinleyenlere yuhalatmıştı. Erdoğan cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında rakibi Ekmelettin İhsanoğlu’nu da yuhalatmıştı.

Etiketler: