Cuma , 29 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Davutoğlu’nda 4G şoku..Beyannamede 4G’ye övgüler yağdırdı, saray sildi attı!
Davutoğlu’nda 4G şoku..Beyannamede 4G’ye övgüler yağdırdı, saray sildi attı!

Davutoğlu’nda 4G şoku..Beyannamede 4G’ye övgüler yağdırdı, saray sildi attı!

AKP’nin seçim beyannamesinde 4G ile ilgili vaatlerin geniş yer tuttuğu ortaya çıktı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan “4G ile zaman kaybetmemize gerek yok. İki yıl içerisinde Türkiye de 5G’ye geçmeli. Aksi takdirde Türkiye adeta 4G’li bir çöplük haline döner” sözlerinin ardından gözler AKP’ye çevrildi. Çünkü Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından görkemli bir törenle açıklanan AKP seçim beyannamesinde 4G vaatleri geniş yer tutuyordu.

Sözcü’nün haberine göre AKP’nin beyannamesinde “Bilim, Teknoloji ve Yenilikçi Üretim” bölümünün “Bilgi toplumuna dönüşüm” ara başlığı altında yer verilen “4G Projesi”ne ilişkin geniş kapsamlı vaatler bulunuyor.

BEYANNAMEDE NELER DENİLMİŞTİ

Beyannamede “3G’ye göre 10 kat hızlı veri transferi imkânı sunan projede belli oranda yerli üretim yapılması da planlamaktadır. 4G mobil elektronik haberleşme hizmetlerine yönelik yetkilendirme çalışmalarını başlattık ve bu hizmetlerin yaygınlaştırılmasını sağlayacağız. 4G elektronik haberleşme ekipmanlarının yurt içinde üretilmesine yönelik teşvikler vereceğiz.” gibi ifadeler dikkat çekiyor.

5G’ye ilişkin ise beyannamede ise “5G mobil elektronik haberleşme altyapısına ilişkin Ar-Ge çalışmalarını başlatacağız” vaadi yer alıyor. Şimdi gözler AKP’nin seçim beyannamesini değiştirip değiştirmeyeceğinde.

Etiketler: