Pazar , 31 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Dayak yiyen kaymakam ve Bahçeli’nin danışmanı partilerini seçtiler
Dayak yiyen kaymakam ve Bahçeli’nin danışmanı partilerini seçtiler

Dayak yiyen kaymakam ve Bahçeli’nin danışmanı partilerini seçtiler

Şırnak’ın Uludere İlçesi’nde (Roboski) 2011 yılında sınırda uçakların bombalaması sonucu 34 kişinin ölümünün ardından taziye için gittiği Gülyazı Köyü’nde linç edilmek istenen Kaymakam Naif Yavuz, AKP’den milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etti. Bir dönem Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanlığını yapan sonra bu görevden alınan Prof. Dr. Vedat Bilgin de AKP’den milletvekili adayı olmak için Gazi Üniversitesi’ndeki görevinden ayrıldı.

Uludere’den Balıkesir’in Gömeç İlçesi’ne atanan Naif Yavuz, memleketi Muş’tan AKP’den milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden ayrıldı.

Kaymakam Yavuz, sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajda, “Saygıdeğer hemşerilerim, 10 yıldır mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğum mülki idare amirliği mesleğimden ayrılıyorum. Demokratik bir anayasaya sahip yeni Türkiye’de birlik ve beraberliğimizi bir an önce sağlamamız, tarihi bir sorumluluk olarak karşımızda durmaktadır. Bu tarihi sorumluluğu yerine getirme umudu, azmi ve kararlılığıyla, barışın, sevginin ve hoşgörünün şehri olan güzel Muş’umuza hizmetkar olmak için 25. dönem milletvekili aday adayıyım. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

DHA muhabirine konuşan Naif Yavuz, hemşerilerinin talebi üzerine böyle bir karar aldığını belirterek, “Eğer bizi aday gösterilip seçilirsem, vatandaşlarımıza hizmetimizi bu kez parlamentoda sürdürmek istiyorum” dedi.

ULUDERE’DE LİNÇ EDİLMEK İSTENMİŞTİ

Naif Yavuz, Şırnak’ın Uludere İlçesi’nde Kaymakam olarak görev yaparken, 28 Aralık 2011’de hava operasyonunda yaşamını yitiren 34 kişinin taziyesine gittiği Gülyazı Köyü’nde kalabalığın saldırısına uğramış ve linç edilmek istenmişti. Naif Yavuz, 2012 yılında Türk İdareciler Derneği’nin verdiği ’Yılın İdarecisi’ ödülünü dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dan almıştı.

PROF. DR. VEDAT BİLGİN’İN PARTİSİ DE AKP

Bir süre MHP lideri Devlet Bahçeli’nin danışmanlığını yapan, ancak sonra bu görevden alınan Prof. Dr. Vedat Bilgin de AKP’den milletvekili adayı olmak için Gazi Üniversitesi’ndeki görevinden istifa etti.
ilhan-kesici-vedat-bilgin-benzerliği_621687

DHA


Etiketler: