Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Demirtaş Şırnak’ta yaşanan kavgayla ilgili konuştu: Duyarlı olun
Demirtaş Şırnak’ta yaşanan kavgayla ilgili konuştu: Duyarlı olun

Demirtaş Şırnak’ta yaşanan kavgayla ilgili konuştu: Duyarlı olun

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Bursa mitinginde konuştu.
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Şırnak’ın İdil İlçesindeki seçim propagandası sırasında HDP’liler ile Hür Dava Partisi (Hüda-Par) üyeleri arasında silahlı çatışmaya ilişkin, “Üzücü bir haber aldım. Şırnak İdil’de bir köyde seçim çalışması nedeniyle köylüler arasında bir kavga yaşanmış. İnşallah yanlış bilgidir. Ama 2 yurttaşımız yaşamını yitirmiş. Yaralılar var. Kimdirler. Siyasi kimliklerini henüz tam bilmiyorum. Ne olursa olsun büyük bir acıdır. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarını baş sağlığı ve sabır dileklerimi iletiyorum. Tahrikler, provokasyonlar yapmak için son bir haftayı kendi çıkarları için kullanmak isteyenler olabilir. Aman, aman herkes bütün parti teşkilatlarının, seçmen ve tabanının dikkatli olması lazım” dedi.

 

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş Bursa mitinginde konuştu. Şırnak’ın İdil İlçesine bağlı Kozluca Köyü’nde seçim propagandası sırasında HDP’liler ile Hür Dava Partisi (Hüda-Par) üyeleri arasında silahlı çatışmaya ilişkin, “Üzücü bir haber aldım. Şırnak İdil’de bir köyde seçim çalışması nedeniyle köylüler arasında bir kavga yaşanmış. İnşallah yanlış bilgidir. Ama 2 yurttaşımız yaşamını yitirmiş. Yaralılar var. Kimdirler. Siyasi kimliklerini henüz tam bilmiyorum. Ne olursa olsun büyük bir acıdır. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

Yakınlarını baş sağlığı ve sabır dileklerimi iletiyorum. Bütün halkımızı bu konuda dikkatli olamaya, duyarlı olamaya davet ediyorum. Koltuklar, seçim, makam insan canından kıymetli değil. Sakın hiçbir yerde birbirinizi üzmeyin, kırmayın. Hangi partiden olursa olsun. Hüda-Par olur başka parti olur. Son derece dikkatli, hassas davranmanız lazım.

Tahrikler, provokasyonlar yapmak için son bir haftayı kendi çıkarları için kullanmak isteyenler olabilir. Aman, aman herkes bütün parti teşkilatlarının, seçmen ve tabanının dikkatli olması lazım. Diğer parti seçmenleri, sizin bizim düşmanımız değil. Siyasi olarak sizin rakibiniz bile değil. Siyasi rekabet parti yöneticileri arasında olur. Bırakın bizler parti yöneticileri olarak rekabet ederiz. Ama siz sokakta kardeşçe el ele seçim çalışmalarını yürütün. Hiç kimse asla bizim düşmanımız değil. Asla olmayacak da. Bu konu çok önemli ve hassas. Biz barış için yollardayız. Bunların hepsi bir koltuk kapabilir miyim diye uğraşacaklar. Birbirini çiğneye çiğneye Meclis’e ulaşamaya çalışacaklar. Meclis’in turuncu ceylan derisi koltukları onlar için insan canından kıymetli olabilir. Bizim için barış, insan canı kutsaldır. Seçim öncesi ve sonrası asla barıştan vaz geçemeyeceğiz” diye konuştu.

Etiketler: