Perşembe , 28 Mayıs 2015
Anasayfa » Alt Manşet » Demirtaş’tan Abdullah Gül bombası… AKP çok kızacak
Demirtaş’tan Abdullah Gül bombası… AKP çok kızacak

Demirtaş’tan Abdullah Gül bombası… AKP çok kızacak

Aydın’da konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çok çarpıcı iddialarda bulundu. 30 Mayıs’ta HDP’nin İstanbul-Kazlıçeşme’de mitingi olduğunu hatırlatan Demirtaş, AKP’nin de aynı gün Yenikapı’da miting kararı aldığını ve bunun provokasyon girişimi olduğunu iddia etti. AKP’nin, propaganda için mitinge 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü de getirmek istediğini söyleyen Demirtaş, “Abdullah Gül bize oy verecek” dedi.

Demirtaş, seçim yaklaşırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü de AKP’nin propagandasına dahil etmek istediğini ileri sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bunun için İstanbul’da “Sözde fetih kutlamaları” adı altında bir kez daha “AKP mitingi” yapacağını ve bu etkinlikte 11. Cumhurbaşkanı Gül’ü de aynı sahnede olmaya zorladığını iddia ederek, şunları söyledi:

“Yani yeni cumhurbaşkanı, eski cumhurbaşkanı, AKP’nin genel başkanı, el ele verecekler, birlikte AKP propagandası yapacaklar. Bunu da duyuyoruz. Mevcut cumhurbaşkanının AKP propagandası yetmemiş olacak ki önceki Cumhurbaşkanı Sayın Gül’ü de AKP propagandası için meydanlara davet ediyor, zorluyorlar. Öyle inanıyorum ki 7 yıl bu ülkede cumhurbaşkanlığı yapmış Sayın Abdullah Gül, çıkıp şu ortamda bir partinin propagandasını yapmayacaktır. Velev ki kurucusu olduğu parti de olsa… Kendisi cumhurbaşkanlığını yeni bırakmış ve parti yöneticisi de değil şu anda.

SAKIN OLA Kİ

‘Sakın ola ki mevcut cumhurbaşkanının düştüğü hataya düşmesin’ diyelim. İnanıyorum, zaten Sayın Abdullah Gül, bize oy verecek. Ben inanıyorum, Sayın Abdullah Gül’ün gönlü bizden yanadır. Elbette ki kendisinin hangi partiye oy vereceğini açıklamasını istemeyiz, zorlayamayız da… AKP’nin kurucusudur ama biliyorum ki onlar da bıktılar.”

DHA

Etiketler: