Pazartesi , 25 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » AKP’ye bir şok da Erbakan kardeşlerden…
AKP’ye bir şok da Erbakan kardeşlerden…

AKP’ye bir şok da Erbakan kardeşlerden…

Milli Görüş hareketinin kurucusu merhum Necmettin Erbakan’ın kızı Elif Erbakan Altınöz, kendisinin ve kardeşi Fatih Erbakan’ın ‘AK Partiden milletvekili adayı’ olacağı hakkındaki söylentilere, “Böyle bir şey söz konusu bile değil” diye cevap verdi.

Elif Erbakan Altınöz, Erbakan Vakfı’nın düzenlediği konferansta konuştu. ‘Erbakan hocamız tam bir dava adamıydı’ diyen Elif Erbakan Altınöz, şöyle dedi:

“İşte bu duygular ve düşünceler içerisinde bugün bu güzel toplantı tertip edildi ve bizlerde kalkıp geldik. Kıymetli kadınlar bugün Erbakan Vakfı çatısı altında bir araya geldik. Bu nedenle Erbakan Hocamızdan öz olarak bahsetmekte yarar görüyorum. Erbakan Hocamız akademik olarak çok başarılı işlerin altına imza atmış. Bugün halen okuduğu okullarda geçmiş zamane rağmen rekorları kırılamamış kadar zeki, akıllı ve akademik başarıları olan bir insandı. Bununla birlikte Erbakan Hocamız tam bir dava adamıydı. Belki de Milli Görüşü ve Erbakan Hocayı tek kelime ile anlatabilir misiniz? denilse onlar için yakışacak en uygun kelimenin istikamet kelimesi olduğunu düşünüyorum.”

ADAY OLACAK MI

Öte yandan, konferans öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erbakan, kendisinin ve kardeşi Fatih Erbakan’ın genel seçimlerde milletvekilliği adayı gösterileceğini değerlendirdi. Erbakan, “Böyle bir şey söz konusu bile değil” ifadelerini kullandı.

www.ankarareview.com

Etiketler: