Çarşamba , 3 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Canlı yayında ilk kez söyledi:’Koalisyon mu..Yarın ne olacağı belli olmaz’
Canlı yayında ilk kez söyledi:’Koalisyon mu..Yarın ne olacağı belli olmaz’

Canlı yayında ilk kez söyledi:’Koalisyon mu..Yarın ne olacağı belli olmaz’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Haziran genel seçimleri için yapılan kampanyada Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) tabanında eski heyecanın olmadığını söyledi.

Erdoğan dün akşam Show TV’de Gündem Özel programında katılarak açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı. Erdoğan şunları söyledi:

(AKP teşkilatında rehavet yorumu) Şurada 4 gün kaldı. Tabii artık biraz hareketlenme var. Ama ben yine bundan önceki geçmiş seçimlerdeki heyecanı görmüyorum. Alıştığım eski canlılık, eski hareketlilik, maalesef yok. Sivas ötesi meydanlar farklı, ama Sivas’tan batıya meydanlar farklı. Şimdi böyle bir yapı var. Şahsen ben gittiğim yerde havayı kararlı görüyoruz. Bütün mesele de sandığın canlılığında görülecek.

(HDP’nin seçim barajını aşıp aşmaması ve AKP ile diğer partilerin muhtemel koalisyonu konusu) Eğer bunlar (HDP) barajı aşarsa aşar. Ben şu anda bir Cumhurbaşkanı olarak bundan rahatsız değilim. Ama barajın altında kaldığı zaman niye birileri illa da endişeye kapılıyor ki. Şu anda 6 puan, 7 puan, 8 puanı konuşuyorken bakıyorum barajı aştı aşacak falan. Aşmadığı takdirde her taraf yakılır yıkılır falan bunları konuşuyorlar. Bunlar çok çirkin şeyler. Barajı aşmak da var aşmamak da var. Dert ne? Dert şu andaki iktidar partisinden ne kadar oy çalınabilir veya ne kadar milletvekili sayısı azaltılabilir. Buna yönelik bir çalışma gayret… Bunu da açık net konuşmam lazım bazı şeyleri. Bir tarafta iktidar partisi var, bunun karşısında diğer partileri var. Hepsi yan yana istisnasız geldiler.

YARIN NE OLACAĞI HİÇ BELLİ OLMAZ

Bir de şunu konuşuyorlar ben filanca partiyle koalisyon yaparız, falancayla yapmayız. Ya yaparsın yapmazsın. Bunlar bugün konuşulacak şeyler değil. Yarın ne olacağı hiç belli olmaz. Yani geçmişte MHP’nin DSP ile bir araya geleceği düşünebilir miydi? Geldiler, yaptılar koalisyonu. Şimdi gelmeyiz dedikleriyle bir araya gelirler. Bunlara hiç inanmak mümkün değil. Şu anda HDP ile de bir araya gelebiliriz dediği anda MHP’nin oyları taban yapar. (MHP-HDP koalisyon yapar mı?) Tabii canım hiç kuşkunuz olmasın. Şu anda biz koalisyon yapmayız derken acaba nasıl oyları yükseltiriz bunun derdindeler.

Etiketler: