Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Erdoğan Diyanetin başkanına çok kızdı: ‘Niye verdin o arabayı’
Erdoğan Diyanetin başkanına çok kızdı: ‘Niye verdin o arabayı’

Erdoğan Diyanetin başkanına çok kızdı: ‘Niye verdin o arabayı’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in, 1 milyon TL’lik makam aracı için, “İbret-i alem olsun diye o aracı iade edeceğiz” sözlerine “Kusura bakmasın Diyanet İşleri Başkanım, eğer benim haberim olsa ben derdim ki, sakın bu arabayı verme” diyerek yanıt verdi.

 

Dün Almanya’dan sonra Belçika’da düzenlenen ‘Gençlik Buluşması’nda konuşan Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in makam aracına yönelik tartışmalara ilişkin, “Çıkmışlar, Diyanet İşleri Başkanı’nın arabasıyla uğraşıyorlar. Kusura bakmasın Diyanet İşleri Başkanım, eğer benim haberim olsa ben derdim ki, ‘Sakın bu arabayı verme.’ O makam, bu tür bir arabaya fazlasıyla layık” diye konuştu.

 

Geçtiğimiz hafta Habertürk yayınına katılan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) seçim beyannamesinde ‘Diyanet’i kaldıracağını’ vaat etmesinden sonra başlayan tartışmalarla ilgili soruları yanıtlamıştı.

 

Görmez, dört ay önce ortaya çıkan 1 milyon TL’lik makam aracına hiç binmediğini söylerken, “Aynı haber sonra Suudi Arabistan’daki üç gazetede yayınlatıldı. Bu bir algı operasyonuna dönüştürüldü. O araca bir gün bile binmedim. Araç kesinlikle zırhlı değil. İbret-i alem olsun diye o aracı iade edeceğiz” demişti.

AJANSLAR

Etiketler: