Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Erdoğan, Doğan grubuna yüklendi: Eyy Doğan Medya Grubu avucunuzu yalarsınız!
Erdoğan, Doğan grubuna yüklendi: Eyy Doğan Medya Grubu avucunuzu yalarsınız!

Erdoğan, Doğan grubuna yüklendi: Eyy Doğan Medya Grubu avucunuzu yalarsınız!

Kayseri’de konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Doğan Grubu’nu bir kez daha hedef alarak, “Sen de avucunu daha çok yalarsın” dedi.

 

Hürriyet gazetesinin internet sitesi, Erdoğan’ın hakkında idam kararı verilen eski Mısır cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkındaki sözlerini başlığa tırnak işaretleriyle taşımış ve fotoğrafta da Erdoğan fotoğrafı yerleştirmişti.

 

 

Kayseri’de ki mitingde Erdoğan Mursi üzerinden Doğan Grubuna yüklendi. Erdoğan şunları söyledi: “Mursi’ye ve arkadaşlarına karşı yapılanlar yenilir yutulur bir olay değil. Dünyanın buna sessiz kalması bilesiniz ki kendini inkarıdır. Eğer ‘demokrasi, sandık’ diyorsanız, şu anda dün açıklanan bu kararla sandık idama mahkum edilmiştir, demokrasi idama mahkum edilmiştir, milli irade idama mahkum edilmiştir. Doğan Grubu, sen de avucunu daha çok yalarsın. Beraber hareket ettiğiniz paralel örgüt, aynı şekilde siz de çok avucunuzu yalarsınız. Çünkü bizim abdestimizden şüphemiz yok, onun için de namazımızdan şüphemiz yok.”

 

Erdoğan, “Mursi, şayet idam edilirse ki inanmıyorum, inşallah edilmeyecek, edemeyecekler, terör örgütüyle mücadele hayatını kaybeden bir kardeşim şehitlik rütbesine erişmiş olacaktır” dedikten sonra ekledi: “Ben de eğer böyle bir akıbete uğrarsam, Rabbim inşallah bizlere de o makamı lütfedecektir diye inanıyorum.”

Etiketler: