Pazar , 31 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Erdoğan Kılıçdaroğlu’nu Kur’an ile eleştirdi…Tokat gibi yanıt gecikmedi
Erdoğan Kılıçdaroğlu’nu Kur’an ile eleştirdi…Tokat gibi yanıt gecikmedi

Erdoğan Kılıçdaroğlu’nu Kur’an ile eleştirdi…Tokat gibi yanıt gecikmedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Siirt’te konuştu. Erdoğan, “Sayın Kılıçdaroğlu, ben Kur’an ile büyüdüm, Kuran ile yaşıyorum. Onu sen kendine söyle. Kendi şahsında Kur’an’ın yerinin ne olduğu malum” dedi.

 

 

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:
“Az önce milli eğitim bakanımız, milli eğitimle ilgili olanları ifade etti. Ben tekrar ifade edeceğim. Toplam 33 trilyon yatırım bedeli olan bu eğitim kurumlarının bir kısmı ayrıca hayırseverlerimizin desteğiyle inşa edildi. Hepsini tebrik ediyorum. Benim siyasi hayatımda Siirt’in ayrı bir yeri var.

 

 

ZAT BENİMLE İLGİLİ BİR İFADE KULLANMIŞ
Ana muhalefetin başındaki zat benimle ilgili dün bir ifade kullanmış. Cevap vermeye değmez ama Siirt’ten Kayseri’ye Kayserili kardeşlerim cumhurbaşkanlarını iyi tanır.

Diyor ki nerede ne konuşacağını da bilmiyor. Cumhurbaşkanı diyor, “Evren gibi Kur’an’ın istismarını yapıyor” diyor. Sayın Kılıçdaroğlu, ben Kur’an ile büyüdüm, Kuran ile yaşıyorum. Onu sen kendine söyle. Kendi şahsında Kur’an’ın yerinin ne olduğu malum.”

 

 

ÖZKES’DEN TOKAT GİBİ YANIT

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  “Ben Kur’an’la büyüdüm, Kur’an’la yaşıyorum” sözleriyle, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sert eleştirisine, CHP’nin emekli müftü milletvekili İhsan Özkes’ten yanıt geldi.

 

Hürriyet’e konuşan Özkes, şöyle dedi;
“Recep Tayyip Erdoğan Kur’an’la büyüdüğünü, Kur’an’la yaşadığını söylüyor. Kur’an’la büyüyüp, Kur’an’la yaşadığını iddia eden birinin, Kur’an’ın hırsızlığı haram kıldığını, yolsuzluğu haram kıldığını, rüşveti haram kıldığını, kul hakkı yemeyi haram kıldığını, israfı haram kıldığını, baskıyı ve zulmü haram kıldığını bilmesi gerekmez mi? Kur’anla yaşadığını iddia eden birinin bu ilahi emirlere harfiyen uyması gerekmez mi?”

 

Etiketler: