Pazar , 5 Nisan 2015
Anasayfa » Manşet » Erdoğan: Netanyahu hangi yüzle Paris’e gitti?
Erdoğan: Netanyahu hangi yüzle Paris’e gitti?

Erdoğan: Netanyahu hangi yüzle Paris’e gitti?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas yaptıkları görüşmenin ardından basın mensuplarına ortak açıklama yaptı. Erdoğan, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun Paris’teki yürüyüşe katılmasını eleştirerek, “Hangi yüzle oraya katıldı merak ediyorum” dedi.

Erdoğan yaptığı açıklamada öncelikli hedefin Gazze’nin yeniden inşası olduğunu söylerken “İsrail işgalinin bir an evvel son bulması, başkenti Doğu Kudüs olan 1967 öncesi sınırları içerisinde egemen ve bağımsız bir Filistin devletinin kurulması en büyük temennimizdir” dedi.

Erdoğan ayrıca, “İsrail son dönemde artan saldırganlığı yanında Harem-i Şerif ve Mescid-i Aksa’nın kudsiyetini ihlal eden eylemleriyle de bölgede gerilimi körüklüyor. Kudüs ve Harem-i Şerif’in korunması yalnız Filistin’in değil tüm İslam aleminin ortak vazifesidir. Türkiye, İsrail’in bu pervasız ve hukuk tanımaz eylemlerine karşı İslam dünyasının ve uluslararası camianın diğer üyeleriyle birlikte mücadele etmeye devam edecektir” diye konuştu.