Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Alt Manşet » Erdoğan’dan ağır suçlama. Gül’ü bu fotoğrafla vurdu:’Ellerine koz verdin’
Erdoğan’dan ağır suçlama. Gül’ü bu fotoğrafla vurdu:’Ellerine koz verdin’

Erdoğan’dan ağır suçlama. Gül’ü bu fotoğrafla vurdu:’Ellerine koz verdin’

Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan, 3’üncü Cumhurbaşkanlığı Sofrası’nda tarihçileri ağırladı. Yemekte tarihçilerle 1915 olaylarını enine boyuna değerlendiren Erdoğan, tüm konuklara tek tek söz verdi, notlar aldı.

Erdoğan, tarihçilere, “Soykırım iddialarıyla ilgili başka neler yapabiliriz” sorusunu yöneltti. Derin Tarih Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan, Erdoğan’ın Ermenistan’da maç izlemeye giden 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ilişkin serzenişte bulunduğunu söyledi.

Hürriyet’ten Erdinç Çelikkan’ın haberine göre Armağan, yemekle ilgili şunları kaydetti:

ARŞİVLERİ AÇMAYA HAZIRIZ

“Sayın Erdoğan, gerek Putin’in açıklamasına yönelik gerek diğer parlamentoların yaklaşımlarına karşı net şekilde Türkiye’nin tavrını ortaya koyması gerektiğini ifade etti. Ayrıca tarihçilerin bu konuda yapacağı çalışmaların önünü açacağını, Genelkurmay’ın askeri arşivlerini açmaya hazır olduklarını da bildirdi. Türkiye’nin bu konuda sakınacak, çekinecek bir durumunun olmadığını dile getirdi. Bir önceki Gül dönemine ilişkin eleştiri ve serzeniş yakaladım. Sayın Gül’ün Erivan’a gidip maç seyretmesi gibi yaklaşımların ‘ortamı yumuşatmayı amaçlarken karşı tarafın eline koz verdiğini ve bizim üzerimize gelmeyi sağladığına’ vurgu yaptı. Bursa’da yapılan maçtan sonra bir sonuç çıkmadığını ifade etti; ‘Ortalığı yumuşatmaya çalışarak işin içinden çıkamayız’ dedi.

Etiketler: