Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » Flaş…Flaş…HDP’ye iki saldırı daha…İl başkanı ve üç HDP’li yaralı !
Flaş…Flaş…HDP’ye iki saldırı daha…İl başkanı ve üç HDP’li yaralı !

Flaş…Flaş…HDP’ye iki saldırı daha…İl başkanı ve üç HDP’li yaralı !

Çorum’da HDP çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen saldırıda HDP İl Eşbaşkanı Ali Akkaya’nın da aralarında bulunduğu 4 partili yaralandı.

HDP’ye yönelik saldırılar devam ediyor. Adana ve Mersin’de öldürme kastı ile yapılan bombalı saldırılardan sonra Çorum’da da HDP’lilere yönelik saldırıda bulunuldu. Seçim çalışmaları kapsamında Alaca ilçesine giden HDP’liler, ilçe merkezinde esnaf ziyaretinde bulunup, bildiri dağıtımı yaptıkları sırada ülkücü işaretleri yapıp, Kürtlere yönelik hakaretlerde bulunan bir gurubun saldırısına uğradı.

Taşlı sopalı saldırıda aralarında HDP İl Eşbaşkanı Ali Akkaya’nın da bulunduğu 4 partili çeşitli yerlerinden yaralandı. Polis, saldırı sonrası yaralı HDP’lileri hastaneye götürürken, diğer HDP’lileri de Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü.
Ancak saldırgan gruba müdahale edilmemesi dikkat çekti.

Yaşanan saldırıyı yaptığı açıklama ile kınayan HDP İl Örgütü ise seçim çalışmalarını sürdüreceklerini ve saldırıların kendilerini yıldırmayacağını kaydetti.

KARS BÜROSU DA TAHRİP EDİLDİ

Kars’ta da  HDP seçim bürosuna taşlı saldırı düzenlendi. Büronun camları kırılırken, kaçan saldırganlar aranıyor.
7 Haziran’da yapılacak genel seçimlere hazırlık için HDP tarafından kiralanan bir işyeri, seçim bürosuna dönüştürüldü. Digor Durağı mevkisinde bulunan HDP’nin seçim bürosuna, dün gece saatlerinde kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce taşlı saldırı gerçekleştirildi. İçeride kimsenin bulunmadığı sırada atılan taşlar, seçim büronun camlarını kırdı. Saldırıda yaralanan olmadı. Saldırganlar kaçtı. …

 

Kaynak:DİHA

FOTOĞRAF:ARŞİV

Etiketler: