Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Politika » Flaş..Flaş..MHP öyle bir Erdoğan kararı aldı ki…Saray çıldıracak
Flaş..Flaş..MHP öyle bir Erdoğan kararı aldı ki…Saray çıldıracak

Flaş..Flaş..MHP öyle bir Erdoğan kararı aldı ki…Saray çıldıracak

HDP’nin ardından MHP de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı il ziyaretleri çerçevesinde tavır aldı. MHP’li Adana Belediye Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, bugün Adana’ya ziyarette bulunacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşılamaya gitmeyecek.
Milliyet’ten  Aydın Hasan’ın haberine göre Erdoğan da, bu nedenle belediyeye yapacağı ziyarete programında yer vermedi. CHP’li belediye başkanları ise Cumhurbaşkanı’nı illerine yaptıkları ziyaretler sırasında karşılama heyeti içinde yer almışlardı.

ERDOĞAN’I KARŞILAMAMIŞLARDI

Cumhurbaşkanı’nın il gezilerinde standart üç ziyaret yer alıyor.
Bunlar valilik, belediye başkanlığı ve garnizon komutanlığını ziyaret olarak sıralanıyor. Ancak DBP’nin tavrı nedeniyle Cumhurbaşkanı’nın il ziyaretlerinde belediye başkanlığına da ziyarette bulunması geleneği yıkılmıştı. Erdoğan; DBP’nin belediye başkanlarının karşılama heyetinde yer almaması tavrı nedeniyle Batman, Diyarbakır, Siirt, Mardin ve Van gezilerinde belediye başkanlıklarını ziyaret etmemişti.

CHP’LİLER KARŞILADI

CHP ise devlet geleneklerini dikkate alarak, Erdoğan’a karşı il ziyaretleri çerçevesinde bir tavır almamıştı. Erdoğan, Çanakkale, Tekirdağ ve İzmir il ziyaretlerinde kendisini karşılamaya gelen CHP’li belediye başkanlarını ziyarete gitmişti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Adana’ya il ziyaretinde bulunacak.
Erdoğan, saat 15:30’da 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanlığı’nı ziyaret edecek. Saat 16:15’te Adana Valiliği’ni ziyaret edecek olan Erdoğan, saat 17:00’de
“Cumhurbaşkanı Adanalılarla Buluşuyor” etkinliği çerçevesinde İstasyon Meydanı’nda halka hitap edecek.

ADANA’DA MHP’Lİ BAŞKAN KARŞILAMAYACAK

MHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü, ziyaretin seçim öncesinde ve seçime yönelik olarak yapılması nedeniyle Erdoğan’ı karşılamaya gitmeyecek. Cumhurbaşkanı da, bu nedenle belediye başkanlığı ziyaretine programında yer vermedi.

Etiketler: