Pazar , 24 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Davutoğlu Gökçek’e neler söyledi…’Onu çağırdım ve…
Davutoğlu Gökçek’e neler söyledi…’Onu çağırdım ve…

Davutoğlu Gökçek’e neler söyledi…’Onu çağırdım ve…

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TÜRK-İŞ Konfederasyonu’nu ziyareti sırasında yaptığı açıklamada “Sayın Melih Gökçek’e tutum konusunda, kurallar çerçevesinde düşüncelerimi ilettim. Bu tartışma kapanmıştır bence” dedi.

İşte Davutoğlu’nun açıklamalarında satırbaşları:

Kılıçdaroğlu şimdiden sahip olmadığı bir mirası, oluşmasında hiçbir katkısı olmadığı bir mirası, şimdiden yeme hesabı içerisinde ama milletimiz buna bu imkanı vermez. SSK Genel Müdürü olarak, o günkü politikaların mesulü olan birisi bugün, çok rahat bir şekilde halka dönüp, ‘Size iki maaş vereceğim, bunu da noterlikten tasdik.

“KİMİN CEBİNDEN VERİYORSUN”

Verirsin de kimin cebinden veriyorsun. Nasıl veriyorsun? Kılıçdaroğlu hiç iktidara gelemeyeceği için bu teklifleri yapıyor, hasbelkader böyle bir şansı 4 dakika versek de bu dediklerini yapsa, ondan sonra bir başka yine bizim Ak Parti iktidarının gelip bütün o yaptıklarını düzeltmesi icap eder

“KIDEM TAZMİNATI KONUSUNDA BİR DÜZENLEMEMİZ YOK”

Kıdem tazminatı konusunda özel bir düzenlememiz şu anda yok. Bunlar hep konuşulacak. Kimseyi mağdur etmeden, işçilerimizin hukuklarını hiç bir şekilde zedelemeden bu hususları hep berabar ele alacağız.

Kılıçdaroğlu’nun dediği düzenlemeler hayata geçse, 25 milyar Türk Liralık ek açık gündeme gelecek. Nereden çıkacak bu 25 milyar Türk Lirası? Birisi bize bağış vermeyecek, birisi gelip kaynak aktarmayacak. Bütün bunlar, bir sonraki neslin cebinden harcanmış olacak. Halkımızdan özellikle bugünlerde seçim sathı mahaline girmişken böyle popülist tavırlara prim vermemesini rica ederim. 90’lı yılları herkes hafızasında iyi tutmalı. Bir mirasyediye ihtiyacı yok Türkiye’nin, gelecek nesillere miras bırakacak uzun dönemli, sağlıklı düşünen politikalara, politikacılara ihtiyacı var.

ARINÇ-GÖKÇEK KAVGASI

Bülent Arınç ve Melih Gökçek arasında yaşananlara da değinen Ahmet Davutoğlu şunları söyledi: Herhangi bir arkadaşın herhangi bir eleştirisi, önerisi varsa önerilecek merkez bellidir.Yapılması gereken en son şey kanıtlanmammış tarzda olan eleştirileri kamuoyu ile paylaşılmasıdır. Sağlam bir siyasi kültüre açık bir parti yapısına sahip olmamız dolayısıyla öncelikle partimi zemininde gündeme getirilmesi gerekir.Gerekirse saatlerce dinlerim, detaylara inerim.

GECE YARISI ÇAĞIRDIM 

Bir konuda tahammül edemeyiz, tartışılmamız bir konunun kamu nezdinde spekülatif şekilde paylaşılmasıdır.Herkes kendi görevini yapmalıdır, bunlar ilkesel konulardır, kimsenin ayrıcalığı yoktur. Varolan mekanizmaları bypass ederek şahsi görüşleri üzerinden partimizin yıpratılması davranışı içinde olunamaz. Arınç ile görüştük kendisine bu ilkeler çerçevesinde bu ilkeleri söyledim, ben en yakın çalışma arkadaşlarımla en yakın şekilde konuşmayı ele almayı en doğru yol bilirim. Sayın Gökçek’e tutum konusunda, kurallar çerçevesinde düşüncelerimi ilettim. Bu tartışma kapanmıştır bence. Parti anlayışımız içinde…Bundan sonra ortaya çıkabilecek tartışmalar için de disiplin kurallarını işletiriz dedim.”

Etiketler: