Pazartesi , 6 Nisan 2015
Anasayfa » Manşet » Gül’den Paris katliamına çok ilginç yorum !
Gül’den Paris katliamına çok ilginç yorum !

Gül’den Paris katliamına çok ilginç yorum !

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cuma namazı için bu hafta Eminönü’nde yer alan Nuruosmaniye Camii’ni tercih etti. Namaza gelen vatandaşlar ise polis aramasının ardından camiye girdi. Ezanın okunmasıyla birlikte camiye gelen Gül vatandaşları selamladı.  Gül cami çıkışında basının Fransa’da yaşanan terör olayı ile ilgili sorusunu cevapladı.

“BUNLARIN MÜSLÜMANLIKLA HİÇBİR İLİŞKİSİ OLMADIĞINI GÖSTERMEK GEREKİR”

Olayı başta bütün Müslümanların çok şiddetle kınaması gerektiğini vurgulayan Gül, “Önce bir terör saldırısı… Bunun hemen Müslümanlara atfedildiğini de düşünürsek bu tepkiyi çok daha şiddetli olarak hepimizin yapması gerekir. Ve şunu da akılda tutmak gerekir. Avrupa’da yaşayan milyonlarca Müslüman var. Fransa’da, İngiltere’de Almanya’da… Oranın vatandaşları ve Müslümanlık Avrupa’nın da bir parçası. Dolayısıyla Avrupa’daki Müslümanların Müslümanca yaşayabilmeleri için, bizim hepimizin dışarıdan çok güçlü destek vermemiz gerekir. Bu destek de bu tip terörleri çok açık bir şekilde kınamak ve telin etmek. Bunların Müslümanlıkla hiçbir ilişkisi olamadığını hiçbir sempati duyulmadığını göstermek gerekir”dedi.

MAALESEF AFGANİSTAN AKDENİZ’İN KIYISINA GELDİ

Terör olaylarının giderek yaygınlaştığını belirten Abdullah Gül, ” Daha önceki yıllarda da gerek mecliste, gerek uluslararası platformlarda söyledim. Maalesef Afganistan Akdeniz’in kıyısına geldi. Suriye’deki kaostan dolayı. Dolayısıyla bu kaosun yarattığı iklimden hiç ummadık çok sürpriz, terör olaylarının gelişmesi de maalesef kaçınılmaz. Onun için herkesin çok dikkatli olması gerekiyor. Hükümetimizin, bütün güvenlik güçlerinin… Eminim ki bu işi çok ciddiye alıp -bu terörün her yerde doğrusu yansımaları olacaktır- Onun için herkesin çok dikkatli olması çok sağlam durması gerekiyor. ” şeklinde konuştu.

DHA