Cumartesi , 30 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Haciz işlemi yalan çıktı… Kılıçdaroğlu çoktan ödemeyi yapmış
Haciz işlemi yalan çıktı… Kılıçdaroğlu çoktan ödemeyi yapmış

Haciz işlemi yalan çıktı… Kılıçdaroğlu çoktan ödemeyi yapmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, tazminata mahkum olduğu Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Beyhan tarafından 8 bin 772 TL haciz işlemi başlatıldı. Kılıçdaroğlu’nun avukatı Halil İbrahim Yolcu ise ödemeyi yaptıklarını ancak Anayasa Mahkemesi’nde hukuk mücadelelerinin devam ettiğini söyledi.

 

AVUKATINDAN AÇIKLAMA

 

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Halil İbrahim Yolcu hurriyet.com.tr’ye şu açıklamayı yaptı:

”Öncelikle belirtmek isterim ki, bu davanın tarafı, kamuoyuna yansıtıldığı gibi, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKP milletvekili adayı Mehmet Özhaseki değildir. Davayı açan belediyede görevli Hüseyin Beyhan isimli bir vatandaştır. Dava Kayseri İkinci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü, önce red kararı verildi, sonra Yargıtay’da itiraz üzerine bozuldu. Bozma ilamına uyan yerel mahkeme kısmı kabül ile 4 bin TL tazminata hükmetti. Bizim temyizimiz üzerine 4 bin TL için onama kararı verildi.

Bunun üzerine biz de Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu adına Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru hakkımızı 6 Nisan 2015 tarihinde kullandık. Ama bu başvuru tazminatın tahsiline engel değildir. Bu sebeple biz de masraf ve faizleri ile birlikte 8 bin 752 TL’yi Kayseri İkinci İcra Müdürlüğü’ne yatırdık. Anayasa Mahkemesi’ndeki hukuk mücadelemiz devam ediyor. Konunun siyasi kampanya ve propaganda malzemesi haline getirilmesine rağmen Yüce Adalet’in lehimize tecelli edeceğine inancım tamdır.”

DAVANIN GEÇMİŞİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2010 yılında Meclisteki bütçe görüşmeleri sırasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde yolsuzluk iddialarında bulundu. Bu nedenle dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve bazı belediye çalışanı, kişilik haklarına hakaretten tazminat davaları açtı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Beyhan da bu kapsamda dava açtı.

Etiketler: