Perşembe , 28 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » HDP adayına şok gözaltı:’Neden geldiniz. Hazır değiliz’
HDP adayına şok gözaltı:’Neden geldiniz. Hazır değiliz’

HDP adayına şok gözaltı:’Neden geldiniz. Hazır değiliz’

Seçim çalışmaları kapsamında Seydişehir ilçesinde el bildirileri dağıtan HDP İl Eşbaşkanı Nurhal Erkal ve Milletvekili Adayı Şervan Zana gözaltına alındı. Polisin, gözaltına alınan HDP’lilere, “Neden buraya geldiniz, Seydişehir buna hazır değil” dediği belirtildi.

Dicle Haber Ajansı’nın (DİHA) haberine göre seçim çalışmaları kapsamında Konya’nın Seydişehir ilçesinde el bildirileri dağıtan HDP İl Eşbaşkanları İl Nurhal Erkal ve vekil adayı sanatçı Şervan Zana (Sami Acar) ile beraber Selçuk üniversitesinde okuyan Adnan Baykara ve soyadı öğrenilemeyen Şirin isimli öğrenciler polis tarafından gözaltına alındı. Karakola götürülen Erkal ve Zana’ya “HDP’nin bildirilerini izinsiz dağıtarak, suç işledikleri” suçlamaları yöneltildi.

NEDEN GELDİNİZ

HDP’nin “Partine destek ol” ve “Yeni Yaşamı Birlikte Kuralım” bildirilerini dağıttıkları için gözaltında alınan ve bir buçuk saat gözaltında kaldıktan sonra serbest bırakılanlara polisin, “Neden Seydişehir’e geldiniz, bu ilçe böyle bir şeye hazır değil” dediği belirtildi.

Etiketler: