Salı , 2 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » HDP’den korkunç iddia: ‘AKP o bombacıyı Suriye’ye kaçırdı..’
HDP’den korkunç iddia: ‘AKP o bombacıyı Suriye’ye kaçırdı..’

HDP’den korkunç iddia: ‘AKP o bombacıyı Suriye’ye kaçırdı..’

Adana ve Mersin’de HDP binalarına yapılan bombalı saldırıların üzerinden tam 16 gün geçti. Ancak görüntüleri dahi yayınlanan fail bulunamadı. AKP’nin bombacı saldırganı Suriye’ye kaçırdığını söyleyen HDP Adana Milletvekili Adayı Meral Danış Beştaş, “Hükümet, bombalı saldırıların faillerini sakladı. Bize tek bir görüntü, tek bir evrak bile vermediler, IŞİD’çi olduğu anlaşılan bombalı saldırganın arkasında AKP vardır” dedi.

DİHA’nın haberine göre  AKP hükümetinin, saldırının faili olduğunu iddia ettiği Van doğumlu 32 yaşındaki Savaş Yıldız’a ise şimdiye kadar ulaşılamadı. Yıldız’ın, bombalı saldırıları gerçekleştirdikten sonra Suriye’ye kaçarak, tekrar IŞİD saflarına döndüğü iddiaları ise kamuoyunda ciddi şüpheler yaratıyor. HDP Adana milletvekili adayı Avukat Meral Danış Beştaş’ın bu konudaki iddiası ise çok ses getirecek:

‘Hükümet, bombalı saldırıların faillerini sakladı. Bize tek bir görüntü, tek bir evrak bile vermediler, IŞİD’çi olduğu anlaşılan bombalı saldırganın arkasında AKP vardır ve fail Suriye’ye kaçırılmıştır” .

Etiketler: