Salı , 20 Ocak 2015
Anasayfa » Politika » HDP’li Buldan süreç duasına çıktı…Yok böyle twett !
HDP’li Buldan süreç duasına çıktı…Yok böyle twett !

HDP’li Buldan süreç duasına çıktı…Yok böyle twett !

HDP İmralı heyeti, Kandil’e yapacakları ziyareti hava muhalefeti nedeniyle gerçekleştiremedi. İstanbul’dan Erbil’e gidecek heyetin de içinde bulunduğu yolcu uçağı, havanın sisli olması nedeniyle iniş yapamayıp geri döndü.

Daha önce İmralı Adası’nda yapılan ziyaretlerin zaman zaman gerçekleşmeme nedeni olan ‘hava muhalefeti’, bu kez HDP heyetinin Kandil’e yapacağı ziyarete de engel oldu. HDP’nin Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken, dün sabaha karşı İstanbul’dan Erbil’e gitmek için yolcu uçağına bindi. Ancak yoğun sis nedeniyle Erbil Havalimanı’na iniş yapamayan uçak, İstanbul’a döndü. Erbil’de 2 gündür etkili olan yoğun sis nedeniyle uçak seferlerinin yapılamadığı öğrenildi.

HDP heyeti, İmralı Adası’nda 9 Ocak’ta Abdullah Öcalan ile yaptıkları görüşmenin detaylarını KCK’lılarla paylaşmak için Kandil’e gidiyordu. Heyetin, hem Öcalan hem de Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve İçişleri Bakanı Efkan Ala ile yaptıkları görüşmenin detaylarını KCK yetkililerine iletmek için birkaç gün içinde Kandil’e gidecekleri öğrenildi.

pervin-buldan