Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Alt Manşet » HDP’li Önder’den AKP’yi çıldırtacak slogan önerisi..
HDP’li Önder’den AKP’yi çıldırtacak slogan önerisi..

HDP’li Önder’den AKP’yi çıldırtacak slogan önerisi..

HDP Ankara-Keçiören İlçe Örgütü, seçim çalışmaları kapsamında Ovacık semti ile Etimesgut’a bağlı Suvari Mahallesi’nde binlerce yurttaşın katılımıyla seçim büroları açtı. Ovacık’taki açılışta, Sırrı Süreyya Önder’in de aralarında bulunduğu milletvekili adaylarına yurttaşlarca yoğun sevgi gösterisinde bulunurken, hep bir ağızdan sık sık Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik “Seni başkan yaptırmayacağız” sloganı atıldı. Buradaki açılışın ardından Etimesgut’ta doğru yola çıkıldı.

HDP bayraklarının daha önce indirildiği ve seçim bürolarına dönük saldırıların yaşandığı ilçede, bu saldırılara Ahimesut Bulvarı’nda açılan seçim bürosunun açılışına gösterilen yoğun katılımla yanıt verildi.

ONLAR KONUŞUR BİZ YAPARIZ SLOGANININ DOĞRUSU..

Miting alanına dönüşen açılışta konuşlan Milletvekili Adayı Sırrı Süreyya Önder, AKP’nin ‘Onlar konuşur biz yaparız’ sloganına atıfta bulunarak, “Sloganın aslı, aslında siz çalarsınız biz (HDP) yakalarız olacaktı” ifadelerini kullandı.

EŞME’YE GİDEBİLİYORSAN KOBANE’DEKİ

Önder, konuşmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Eşme’ye giderek Süleyman Şah Türbesi’ne yaptığı ziyaretin üzerinde de durdu.

Kobanê’ye yönelik saldırılar sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sarf ettiği ‘Kobanê düştü düşecek’ sözünü hatırlatan Önder, Başbakan Davutoğlu’nun ziyaretine ilişkin şunları söyledi: “YPG bir halkın kutsalına sizin duyduğunuz saygıdan daha fazla saygı duyduğu için size yardımcı oldu. Başbakan, sen ancak şimdi gidebildin. Oraya gidebiliyorsan Kobanê’deki direnişçilerin sayesinde gidebiliyorsun.”

KAYNAK:DİHA

Etiketler: