Çarşamba , 27 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Hükümete hodri meydan
Hükümete hodri meydan

Hükümete hodri meydan

Davutooğlu’nun “Karayolu işçilerini kadroya alıyoruz” sözünü eleştiren Kılıçdaroğlu şöyle dedi: Ne zamandan beri yargı kararını uygulamak lütuf oldu.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu’nun “Karayolu işçilerini kadroya alıyoruz” açıklamasına tepki gösterdi. CHP lideri “Bugün Ankara’da bir tiyatro oynandı. Karayolu işçileri dava açtılar, mahkemede kazandılar. Yargıtay kararı elimde. Karayolunda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması kararlaştırıldı. Burada bir tiyatro var. Ne zamandan beri mahkeme kararını uygulamak lütuf oldu” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’da karayolları işçileriyle bir araya geldiği toplantıda, “Bugün sizlerle hem bir bayram kutlaması hem bir müjde için bir aradayız. 6 bin 417 karayolları işçisinin kadrosu hayırlı olsun” dedi. Afyonkarahisar’da partisinin düzenlediği mitingde konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu özetle şunları ifade etti: “Bugün Ankara’da bir tiyatro oynandı. Karayolu işçileri dava açtılar, mahkemede kazandılar. Yargıtay kararı elimde. Karayolunda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması kararlaştırıldı. Burada bir tiyatro var. Ne zamandan beri mahkeme kararını uygulamak lütuf oldu.

 

“YANDAŞ YOK, VATANDAŞ VAR”

 

Parayı bulacağım hortumu keseceğim, Afyon’dan sözünü veriyorum bunun. Nasıl vereceksin diyor, adam vereceğiz o parayı. Çalıştı , çabaladı, alın teri döktü. Bütün o fabrikaları bugünün emeklileri kurdu. Emekliye refahtan pay verilmez diye bir kanun çıkardılar. Emeklilere refahtan pay vereceğiz. O koltuktan ineceksin. Köylüye hakkını vereceğim. Benim için yandaş yok, benim için vatandaş var.

 

“TAŞERON İŞÇİLİĞİ KALDIRACAĞIM”

 

Taşeron işçilik çağdaş köle sistemi. Ömür boyu asgari ücret. Sendika yok, iş güvencesi yok. Ben çağdaş köleyi kabul etmiyorum, bu sistemde herkesin örgütlü olmasını istiyorum. Taşeron işçiliği kaldıracağım. Siyaseti zenginleşme aracı olarak görmedim. Öyle olursa kaybeden Türkiye olur. Siyaset halka adanmışlıktır. Senin cebin para görmeyecek. Ben dedim ya taşeronu kaldıracağım. Bugün Ankara’da bir tiyatro oynandı. Karayolu işçileri dava açtılar, mahkemede kazandılar. Yargıtay kararı elimde. Karayolunda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması kararlaştırıldı. Burada bir tiyatro var. Ne zamandan beri mahkeme kararını uygulamak lütuf oldu. Size kadro vereceğiz ama yasaya göre kazandığınız haklardan vazgeçeceksiniz diyorlar. Şeker fabrikalarını asla özelleştirmeyeceğiz. Kendi şekerimizi kendimiz üreteceğiz. Bir ülkede huzur istiyorsak aylığı 1000 liranın altında 8 milyon emeklinin olmaması lazım.Afyon’un aynı zamanda bir tarım kenti olduğunu da biliyorum.

 

“GEL BANA SOR”

 

Davutoğlu’na sesleniyorum. Kaynağı nereden bulacaksın diyeceğine gel bir tv kanalına sen sor ben anlatayım. Sen emekliye verilecek parayı bulamıyorsan o koltukta oturma. Aradaki köle tüccarını kaldıracağım, devlet parayı işçiye verecek. Siyasetçinin değil halkın cebi para görecek, halk zenginleşecek.”

 

HÜSEYİN ÖZAY

Etiketler: