Pazartesi , 1 Haziran 2015
Anasayfa » Manşet » İkamet yok, seçmen kağıdı çok!
İkamet yok, seçmen kağıdı çok!

İkamet yok, seçmen kağıdı çok!

Genel seçimlere kısa bir süre kala ‘sandık güvenliği’ne ilişkin tartışmalar sürerken, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin çarpıcı bir iddia ortaya attı.

 

Tekin, gönderildikleri adreste ikamet etmeyen vatandaşlara ait olduğunu öne sürdüğü onlarca seçmen bilgi kağıdını basın mensuplarıyla paylaştı.
Buna benzer Türkiye’nin her yerinde sayısız seçmen bilgi kağıdı olduğunu savunan Tekin, “Sadece bir kısmını getirebildim. Bunların hiçbiri buralarda ikamet etmiyor. Ama seçmen. Yurttaşlarımız haklı olarak YSK’ya, kaymakamlıklara, bütün kurumlara itiraz etmelerine rağmen bugüne kadar herkes konuşuyor. Aslında herkesin susup YSK’nin konuşması gerekirken, YSK suskun bir halde bekliyor” dedi.
Daha önceki seçimlerde oy kullanmasına rağmen 20 yıldır aynı adreste ikamet eden yüzlerce vatandaşa seçmen bilgi kağıtlarının gelmediği iddiasında da bulunan Tekin, “Yerine kim seçmen? Faili meçhul. Bilinmeyen insanlar seçmen” ifadesini kullandı.

 

“Türkiye neredeyse çağdışı yöntemlerle seçim yapmaya çalışıyor” diyen Tekin sözlerini şöyle sürdürdü: “Siz bütün bu mekanizmaları oturtabilirseniz boyaya gerek yok. Bu mekanizmalar oturmamışsa boyanın zorunlu olarak kullanılması gerekir. YSK’dan rica ediyoruz. Bütün bu şaibeleri ortadan kaldırmak için bir yol var. YSK’ya rica ediyorum. Eski yöntem boya yöntemini tekrar hayata geçirelim.”

Etiketler: