Pazar , 31 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » İşte Abdullah Gül’ü küstüren AKP’li…Destici ilk kez açıkladı!
İşte Abdullah Gül’ü küstüren AKP’li…Destici ilk kez açıkladı!
asdasdasdadasdas

İşte Abdullah Gül’ü küstüren AKP’li…Destici ilk kez açıkladı!

Milli İttifak’ın liderlerinden Mustafa Destici, iktidarın kendi içinde çeliştiğini anlattı. Cihan’a konuşan Destici, 11. Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında yaşanan 367 krizini hatırlattı.
Genel Kurul’daki cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci turunda Abdullah Gül’e desteğini çeken Hasan Özyer’in Muğla birinci sıradan aday gösterildiğini söyledi. Destici iktidarın kendi içinde çeliştiğini ifade ederek, bunu şöyle açıkladı: “AKP iktidarı kendi içerisinde çelişkilerle dolu bir iktidar. Şimdi bir taraftan darbecilikle suçlayacaksınız, bir taraftan darbelere karşı olduğunuzu söyleyeceksiniz, hala 2007’deki 367 krizine sığınacaksınız.

HASAN ÖZYER İSMİ

367’de bize darbe yapmaya kalktılar, diyeceksiniz ama o 367’nin krizine sebep olan, o dönemde AKP milletvekilliğinden ayrılıp bir grup insanla başka bir siyasi oluşuma geçen, daha sonra Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı seçimine hiç katılmayan kişiyi de Muğla’dan 1. sıra milletvekili adayı yapacaksınız. Bu ne yaman çelişki, nasıl izah edeceksiniz? Şimdi izah etsinler bakalım, 367’yi her yerde kullanıyorlar.

Partiyi terk eden, cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullanmayan birini getirip Muğla’dan birinci sıra adayı yapıyorsun, bunu izah et. Hala 367 üzerinden siyaset yapıyorsun.”

‘YASİN AKTAY’IN YAPTIĞI DÜPEDÜZ SAPKINLIKTIR’

Yasin Aktay’ın Salavat-ı Şerifli görüntülerine de tepki gösteren Destici, “Bunu yapan kişi, Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyesi, sıradan bir milletvekili adayı değil. Aynı zamanda profesör, aynı zamanda milletvekili adayı yani aynı zamanda birkaç sıfatı olan biri. Bir düşünce derneğinin uzun yıllar genel başkanlığını yapan, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ideologlarından.

Sıradan, cahil birisinin yaptığı olay değil. Profesörden bahsediyoruz dolayısıyla İslami literatörü çok iyi bilen birisinden bahsediyoruz. Demek ki işin vahametinin hangi noktaya geldiğinin bir göstergesi, en azından çıkıp bir özür dilemesi gerekir. Eğer özür dilemezse, bu davranış bilinçli değil hata ise bir gaflet uykusu anında değilse, bu düpedüz bir sapkınlık. Ben açıkça söylüyorum, taktiri de yüce Türk milletine bırakıyorum.” şeklinde konuştu.

CİHAN

Etiketler: