Çarşamba , 27 Mayıs 2015
Anasayfa » Politika » Flaş…Flaş..Kabataş değil Ağrı…AKP mitinginde başörtülü kadını böyle dövdüler..
Flaş…Flaş..Kabataş değil Ağrı…AKP mitinginde başörtülü kadını böyle dövdüler..

Flaş…Flaş..Kabataş değil Ağrı…AKP mitinginde başörtülü kadını böyle dövdüler..

AKP’nin Ağrı’da düzenlediği miting alanına giren bir kadın, zafer işareti yapınca darp edilerek gözaltına alındı.
AKP’nin Ağrı mitingi sırasında miting alanına giren bir kadın zafer işareti yapınca polis ve Davutoğlu’nun korumaları tarafından darp edildi. Günlerdir propagandasının yapıldığı ve resmi araçların Ağrı Valiliği’nin talimatı ile tahsis edildiği mitinge gelen başörtülü genç kadın, alanda zafer işareti yapınca polis ve Davutoğlu’nun korumaları tarafından yerde sürüklendi. Alandan çıkarılan kadın gözaltına alındı.

O KADIN KONUŞTU

Miting alanı dışında kurulan polis noktasında ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Nayci, yaşadıklarını DİHA’ya anlattı. AKP mitingine katılmak için alana girmek istediğini ancak polislerin sıkı aramasına maruz kaldığını belirten Nayci, polislerin çantasında bulunan göz kalemine el koymak istediğini, buna tepki gösterdiği için de alana alınmadığını anlattı. Alana çok zor şartlarda girmeyi başardığını söyleyen Nayci, polislerin aramasını protesto etmek amacıyla zafer işareti yaptığını, zafer işareti yaptığı anda ise bir anda sivil kişilerin etrafını sardığını söyledi.

‘BENİ YERDE SÜRÜKLEDİ’

Polislerin kendisine, “Sen provokatörsün, olay çıkartmak için gelmişsin’ dediğini aktaran Nayci,çocuğu yanındayken kadın görevliler tarafından darp edildiğini ve yerde sürüklendiğini anlatarak yaşananlara tepki gösterdi.

HABER VE GÖRÜNTÜ:DİCLE HABER AJANSI (DİHA)


Agrı’da AKP Mitinginde Başörtülü Kadın Darp Edildi paylaşan: aktifhaber

Etiketler: