Çarşamba , 27 Mayıs 2015
Anasayfa » Manşet » Kılıçdaroğlu o seçimde neden oy kullanamadığını açıkladı…O polisten mektup var !
Kılıçdaroğlu o seçimde neden oy kullanamadığını açıkladı…O polisten mektup var !

Kılıçdaroğlu o seçimde neden oy kullanamadığını açıkladı…O polisten mektup var !

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu seçimlerde oy kullanmasının nasıl engellendiğini anlattı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV’de yayınlanan Halk Arenası isimli programda Uğur Dündar’ın sorularını yanıtladı.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu seçimlerde oy kullanmasının engellendiğiyle ilgili bir komplo kurulduğu ve bunun kendisine bir polisin gönderdiği mektupla anlatıldığına ilişkin ifadeler üzerine Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
“Vicdan azabı çeken bir polisin bana yazdığı bir mektup. Benim oradaki kaydım bana haber verilmeden düşürülüyor. Bizim de bilgimiz yok tabi kaydımızın düşürüldüğünden. Fakat sonradan öğreniyoruz ki kaydımız tamamen düşürülmüş ve düzeltme imkanı da yoktu. Yani süreç o kadar hızlı ve dikkatli izlenen bir süreç, karşıt gruplar tarafından. Daha sonra tabi kullanamadık. Hiç kimseyi de suçlamadık. ‘Kabahat varsa bizdedir’ dedik. Oturup takip etseydin kardeşim. Sonra bana bir polisten bir özel mektup geldi. Bunun nasıl olduğu, nasıl gerçekleştiği, adrese hangi gerekçeyle, kimin talimatıyla gidildiği bu mektupta yazıyor. Benim özel arşivimde duruyor.”

Etiketler: